Letos podruhé se dnes sejdou českobudějovičtí radní. Řešit budou přidělování peněz rodinám s dětmi, které navštěvují soukromé mateřské školy, nebo to, kdo od letošního roku zajistí adventní trhy.

Dnes zasednou i radní v Táboře a Sezimově Ústí. Táborští se budou zabývat studií na řešení zpracování bioodpadu nebo pravidly pro placené stání na městských komunikacích. Sezimovoústečtí rozhodnou o přijetí dotace na rekonstrukci lávky přes E55, ale konečné slovo dostanou zastupitelé. Rozhodnou také o příspěvku na údržbu běžeckých tratí v oblasti Čertova břemene a přírodního parku Polánka.

Zítra si veřejnost v evangelické modlitebně v táborské Bílkově ulici připomene osudy Židů umučených během 2. světové války. Setkání nad hrůzami holocaustu začne v 17 hodin.

Zítra se od 10 hodin uskuteční na staré radnici v Jindřichově Hradci ocenění mladých sportovců, kteří loni dosáhli mimořádných výsledků na celostátních i mezinárodních šampionátech. Každý dostane od města dva tisíce korun.

V sobotu večer koncertují v Prachaticích Monkey Business. V sále Národního domu se představí od 20 hodiny. „Ještě máme lístky, nepředpokládám ale, že bychom Národní dům nevyprodali," uvedla ředitelka Kulturních a informačních služeb města Prachatice Věra Houšková.

Událostí víkendu v Táboře se stane ples sportovců, na němž nejlepší jednotlivci a kolektivy převezmou ocenění. Ples se koná v hotelu Palcát na třídě 9. května.