Další uzavírka se týká Roudenské ulice. Ode dneška zde bude část ulice úplně uzavřena kvůli opravě teplovodu. Uzavírka dnes čeká i jeden jízdní pruh v Lidické ulici, konkrétně na konci Rožnova.

Týden na Táborsku odstartujeme mezinárodní štafeta běžců z Prahy do Itálie, která se v pondělí kolem 13.00 hod. zastaví na bechyňském náměstí. Na další trasu se vydají ve 13.50 hod. Kdo chce, může se zapojit. Poběží se směrem na Hodonice.

V pondělí odpoledne táborští radní prodiskutují budoucí podobu Sokolské plovárny na břehu Jordánu. Starosta Jiří Fišer po minulém debaklu u zastupitelů přinese okleštěnou variantu, která se zaměří jen na nejnutnější investice. Plánují také projednání nízkoemisních zón 
v Táboře, který každým rokem překračuje stanovené limity prachu v ovzduší.

Naposledy před prázdninami přivítá prachatický starosta Martin Malý nové občánky. Vítání malých Prachatičáků se uskuteční v úterý odpoledne.

Zítřejší večer si Táborští užijí s jazzovým světově uznávaným kontrabasistou Georgem Mrazem, jenž 
v rámci festivalu Léto na Lužnici vystoupí s manželkou Camillou. Koncert v Divadle 
O. Nedbala začne v 19.00 hod.

Zítra v 18.00 hod. začne v Regionálním muzeu v Českém Krumlově výstava věnovaná tomu, jak zasáhla do života lidí 1. světová válka. Pomocí fotografií, archivních dokumentů i trojrozměrných předmětů se dozvíte o okolnostech vypuknutí konfliktu, mobilizaci i odvodech, o strádání civilistů, o vojenských lazaretech, které byly v průběhu války zřizovány na řadě míst na Krumlovsku.

Závěrečný účet města, rozpočtová opatření, cena stočného pro 2. pololetí 2014 či prezentace obchodních společností s majetkovou účastí města budou na programu jednání strakonických zastupitelů ve středu od 15.00 hod. na radnici.

Čtvrtek a pátek má okresní soudce Zdeněk Pořízek vyhrazen na kauzu Stanislava Snášela, v níž kromě něho figurují obžalovaní Karel Berka a Martin Hart. Soud se zabývá zpronevěrou kaucí od seniorů a pokusem o podvod.

Od pátku do neděle se v Písku koná městská slavnost Dotkni se Písku. Loni napočítali organizátoři téměř dvacet tisíc návštěvníků a ani letos nečekají menší zájem. Program slavnosti začíná v pátek ve 13. 00 hod a končí v neděli v 10.00 hod. mariánskou bohoslužbou pod širým nebem. Letošním podtitulem je Krásné a kruté dvacáté století.

V pátek si zájemci mohou přijít prohlédnout nové středisko záchranných složek ve Frymburku u lipenského jezera. V rámci Dne požární bezpečnosti, který vyhlásila Česká asociace hasičských důstojníků, pořádají jihočeští profesionální hasiči, městys Frymburk, frymburští dobrovolní hasiči a Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje den otevřených dveří v centru integrovaného záchranného systému. Spatříte, jak vypadá výjezdové centrum uvnitř, stejně jako techniku a vybavení používané při zásazích. „Zajistíme také odborný výklad, a to v době do třinácti do sedmnácti hodin," řekl Pavel Rožboud, ředitel českokrumlovského územního odboru HZS Jihočeského kraje. Od 13.30 do 15.00 hod. budou k vidění ukázky resuscitace na trenažéru věrně napodobující anatomii člověka. V 15.30 hod. duchovní požehná praporu dobrovolných hasičů a jejich nové technice.

Kdo chce zažít něco výjimečného, může se v pátek večer vypravit na Vítkův hrádek, který se ční nad Lipnem. Pokud bude přát počasí, můžete tu zažít krásnou noc za letního úplňku. Otevřeno bude od 18.00 do 24.00 hod. Pohled na noční krajinu a hladinu „stříbrného" Lipna ozářenou úplňkem jistě stojí za to.

V sobotu si připomene Základní škola v Nové Bystřici na Jindřichohradecku 95. výročí českého školství ve městě. Zároveň oslaví své 
111. narozeniny. Pro rodiče žáků, absolventy i všechny obyvatele města připravila den otevřených dveří spojený se školní akademií, která začíná ve 14.00 hod. v městské sportovní hale.