Ve čtvrtek večer nastala chvilaka pravdy pro Sezimovo Ústí. Potvrdila se slova Martina Doležala, že ve městě si skutečně nehrají na politické rivaly. Důkazem byla volba starosty, na kterého kandidoval pouze Martin Doležal z Zelené pro město, který radnici vedl již předchozí čtyři roky. Za jeho působení se například konečně postavilo dlouho diskutované veřejné koupaliště. 

Martin Doležal jako jediný volený radní získal plný počet hlasů. Všech 21 zastupitelů bez ohledu na opozici - koalici nebo pravou či levou stranu spektra ho ve volbě podpořilo. Jen s o něco nižším počtem se místostarostkou města stala Ludmila Svatková, která byla navržena koaličním partnerem Město pro všechny. Vyslovilo se pro ni 18 kolegů.

V radě města pak bude pracovat dalších pět lidí: Martin Klíma, Alena Kalinová, Milan Veselý (Zelená pro město), Petr Peroutka (Město pro všechny) a Josef Králík (KSČM).   

Z radnice odchází po 11 letech

Pavel Samec, ČSSDPavel Samec z ČSSD byl dlouholetou tváří radnice. Jak se smíchem říká, byl dokončovatelem.
Co jste dokončoval?
ČSSD byla na radnici tři volební období, začínal náš starosta Jiří Peterka, ale období jsem po něm dokončil já. Pak jsem byl místostarostou a zase dokončil období po Bedřichu Benešovi z ODS. Na radnici jsem jedenáct let.
Proč to teď podle vás skončilo?
Dopadlo to, jak to dopadlo. Lidi volili spíš osobnosti, i když Zelenou pro město volili celou stranu. My jsme ztratili dva mandáty.
Co pozitivního si z radnice odnášíte?
Že se nám podařilo spousty dobrých věcí a že toto poslední volební období bylo nejklidnějším ze všech. Bylo v pracovním i přátelském duchu.
Bylo to osobou starosty Martina Doležala, který má u občanů velké sympatie?
Asi i díky němu, ale také záleží, kdo se sejde v zastupitelstvu a my jsme teď všichni táhli za jeden provaz.
Už víte, co budete dělat?
Ze Silonu mi teď nabídli odstupné a já ho přijal, a tak teď odpočívám. Zatím o práci neuvažuju, manželka je taky doma, máme chalupu, vnuka a já ještě myslivost, tak si to užijeme.