Otázky pro vinaře:

1. Představte v deseti větách, bodech své vinařství.

2. Na jakých vínech si vaše vinařství zakládá, co je pro něj nejcharakterističtější a co považujete za svou vlajkovou loď?

3. Někteří jste na Táborském festivalu vína poprvé, jiní opakovaně. Proto: Co vás přimělo se letos (opět) účastnit této události?

4. Co návštěvníkům vaší degustace nabídnete, na co se mohou těšit?


LABROS - Václav Lazorka:

1. Naše společnost vznikla v roce 2009 a specializovala se především na dovoz vín z Nového Zélandu, Austrálie a Kalifornie. Jsme výhradními dovozci biodynamického vinařství Seresin Estate (Nový Zéland) pro Českou republiku. Nároky našich zákazníků jsou čím dál větší, a proto naše společnost od konce roku 2011 rozšířila sortiment o dalších zhruba 400 vín z celkem 106 vinařství, a to převážně z Itálie, Francie, Španělska, Německa, Rakouska, Jižní Afriky a Chile. Námi dovážená vína jsou pečlivě vybírána tak, aby uspokojila každého milovníka vín. Vína dodáváme do hotelů, restaurací, vinoték, kaváren, golfová hřiště a také pro soukromou klientelu.

2. Pro nás je především nejdůležitější kvalita vín a naší vlajkovou lodí je vinařství Seresin Estate – Nový Zéland / Marlborough. Nejcharakterističtější odrůdou je bezpochyby Sauvignon Blanc, ale také se tu daří velice dobře odrudě Riesling, Chardonnay a Pinot Noir.

3. Na Táborském festivalu vína jsme letos již podruhé a velice si vážíme této účasti, kde je ohromná atmosféra s profesionálním přístupem a také vynikající vína, která se krásně snoubí s pokrmy.

4. Návštěvníkům na naší degustaci nabídneme vína z různých koutů světa, hlavně novozelandská, francouzká, a také vína z Austrálie, Chile a Německa.  

KOLBY – Jiří Seidl:

1. Vinařství Kolby leží v oblasti Morava, podoblasti Mikulovské, obci Pouzdřany sousedící s přírodní reservací Pouzdřanská step. Vinice je rozložena na svažitém pozemku s JJZ orientací a celkem čítá 45 ha vinic. Vína jsou vyráběna metodou řízené fermentace v nerezových tancích. Pro uskladnění a zrání vín využíváme sklepní prostory ze 17.století. Roční produkce se pohybuje cca 100 000 lahví. Vyrábíme vína přívlastková i jakostní. 

2. Vína z produkce Kolby jsou dávány na trh s dvouletým zpožděním,z důvodu jejich zrání v lahvích. Nejcharakteristějším znakem našich vín je jejich vyváženost. Z produkce Rulandské bílé, Rulandské šedé, Sauvignon, Ryzlink rýnský, vlašský, Chardonnay, Cabernet sauvignonu a Modrý portugalu je naší vlajkovou lodí jednoznačně Ryzlink vlašský, který získal již několik ocenění.

3. K opakované účasti, loni jsme tu byli poprvé, mě přiměla velmi dobrá organizace festivalu, příjemná atmosféra, znovu nabídnout naše vína zákazníkům z vašeho kraje.

4. Nabídneme jim průřez produkce vinařství, od ročníku 2005 do ročníku 2009.Těšit se mohou zvláště na Ryzlink vlašský PS 2006, Cuvée 1244 2008 a Modrý portugal 2009. 

KOSÍK – Pavel Kosík: 

1. Vinařství vzniklo v roce 2003. Dnes obhospodařuje 16 hektarů vinic o průměrném stáří 10 let, v různé odrůdové skladbě vín červených i bílých. Výroba je zaměřena na vína predikátní, ale i jakostní za pomoci nejmodernějších technologií - od práce ve vinici, přes šetrné zpracování hroznů, řízené kvašení až po plnění na moderní lahvovací lince. Součástí vinařství je rodinný penzion se zaměřením na vinařskou turistiku, který nabízí nejen ubytování, ale i degustace vín, prohlídky vinic a hlavně domácí kuchyni. Milovníky vín určitě potěší nabídka řízených degustací v klasickém „kvelbeném“ sklepě u sudů, vedená vyškoleným degustátorem, který poskytne výklad o vínech i technologii výroby, zakončená prohlídkou vinařství. Vinařství je zařazeno do seznamu Certifikovaných zařízení vinařské turistiky. Vinařství provozuje navíc vlastní vinotéku a vinný bar v Praze 3, Blahníkova ulice. Hlavním oenologem je Pavel Buriánek z Hlohovce.

2. Mezi nejlepší vína z vinařství patří určitě Sauvignony a Chardonnay ze Staré Hory, Veltlínské zelené z Vinohradů a Cabernet Moravia s Rulandským šedým z Nových vinohradů. Charakteristikou vín je jejich odrůdová aromatičnost, vyvážený poměr kyselin a zbytkového cukru, které jsou doplněny mineralitou podloží vinic.

3. a 4. Potřeba představit svá vína v regionu, kde se doposud vinařství neetablovalo. V průběhu degustace budou nabízena vína bílá a růžová ročníku 2011, která již získala ocenění za nejlepší kolekci vín na Vinum Juvenale 2012 spolu s vybranými víny ročníku 2010. 

SPIELBERG – Martin Žůrek: 

1. Vinařství najdete v oblasti jižní Moravy zvané moravské Slovácko, nedaleko města Slavkov, proslaveného bitvou tří císařů z roku 1805. Jde o specifickou malou vinařskou oblast s tradicí pěstování vína již od 12. století. Vinice se rozkládají na svazích mírného pohoří zvaného Ždánický les, které poskytuje vinicím přirozenou ochranu a vytváří příznivé mikroklima. O vína sklizená ve vlastních vinicích o rozloze téměř 65 ha se tu stará tým zkušených vinohradníků. Díky šetrnému a ekologickému pěstování révy se zde rodí charakteristická, přívlastková vína, určená především pro gastronomii a privátní klientelu.  Pískovcový skelet s vyšším obsahem vápence v půdě, dává zdejším bílým vínům charakteristický ovocně – květinový buket a příchuť minerality. Zdejší terroir najdete nejlépe vyjádřen v odrůdách Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský či Pinot blanc. Moderní technologie slouží k nejlepšímu vyjádření charakteristiky vinic. Vína jsou spíše květinová než ovocná, elegantní primární aromatika je provázena minerálními tóny. Pro červená vína jako Pinot noir, Frankovka, Modrý portugal, Zweigeltrebe či autochtonní moravská odrůda André je významná expozice vinic k plnému slunci. Hrozny dávají zemitá minerální červená vína se širokou paletou aromat lesních plodů. Vína jsou školena ve francouzských sudech od nejlepších sudařů (Tonneliere). Nezaměnitelný charakter zdejších vinic a osobitá struktura vín, která dávají činí z vinařství Spielberg jedno z nejuznávanějších v gastronomii České republiky.

2. Dlouhodobě nejoblíbenějšími odrůdami od nás jsou Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Pinot blanc a z červených Pinot noir, Zweigeltrebe či André, které získaly celou řadu mezinárodních ocenění.

3. Chceme představit a dát ochutnat příznivcům vína z Jihočeského kraje to nejlepší ze Spielbergu a ukázat, proč patříme mezi jedno z nejúspěšnějších vinařství Slovácka.

4. Přivezeme to nejlepší, co máme, včetně v Londýně na velké mezinárodní soutěži Decanter oceněného Ryzlinku rýnského Austerlitz 2009, Pinot blanc 2009, pozdní sběr Austerlitz. Zastoupen bude také minerální Ryzlink vlašský 2009 (PS) a již lahvově nazrálé André 2007(PS). Lahodnou grapfruitovou Frankovku klaret 2010 (PS) a další.

SKOUPIL -  Jaroslav Šimek : 

1. Vinařství Petr Skoupil je dynamicky se rozvíjející moderní vinařství vyrůstající z rodinné tradice, jejíž historie sahá až do poloviny 19. století. Viniční tratě se nacházejí v těsné blízkosti Velkých Bílovic - největší vinařské obce České republiky. V současné době obhospodařuje Vinařství Petr Skoupil, a.s., 35 ha vlastních vinic a cca 50 ha vinic pronajatých. Půdy viničních tratích zde mají charakter středně těžkých černozemí se žlutou spraší s velmi dobrým vodním režimem na slínovitých a jílovitých substrátech. Viniční tratě, orientované jihovýchodně a místy budované v kaskádách, tak poskytují vynikající surovinu především pro červená vína. Proto je region též nazýván „srdcem červených vín Moravy“. Mimořádný důraz je kladen na ekologicky citlivé techniky a redukovanou sklizeň hroznů. Díky této náročné péči se pak vinice odměnují skvostnou surovinou pro výrobu vín. Vinařství si našlo vlastní cestu k vysoké kvalitě vín a snaží se o co nejšetrnější zpracování hroznů, a to jak mechanické, tak s omezením aplikace chemických přípravků. Hrozny z redukovaných sklizní jsou okamžitě po sběru zpracovávány. Šetrná a dokonale zvládnutá technologie výroby a následné zrání vybraných partií červených vín v sudech z francouzského dubu, dává odrůdově čistá a mimořádně zajímavá přívlastková vína, která jsou typická širokým spektrem primárních aromatických látek a zejména výrazně ovocným charakterem s minimálním obsahem hořčin. Vinařství Petr Skoupil, a.s, získává již několik let významná ocenění na tuzemských i zahraničních výstavách. Tato ocenění jsou výsledkem náročné a kvalitní práce celého týmu a jsou pro nás zavazující. Otevřením nového multifunkčního vinařského areálu Vinařský dům se vinařství opět příblížilo svým zákazníkům a nabízí celou řadu služeb spojených s vinařskou turistikou.

2. Typickými odrůdami pro místní viniční tratě jsou z odrůd pro výrobu bílých vín například: Müller Thurgau, Muškát moravský, Rulandské šedé, Tramín červený, Veltlínské zelené. Z modrých odrůd jsou to pak Frankovka, Modrý portugal, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe. Vlajkovou lodí Vinařství Petr Skoupil, a.s., je v současné době u bílých vín Cuvée ANO 2012 výběr z hroznů (Tramín červený 2011 výběr z hroznů 60%, Pálava 2011 výběr z hroznů 40%) - letošní Šampion soutěže mladých vín Vinum Juvenale. U červených je to Merlot 2009 výběr z hroznů, barrique (90% Merlot, 10% Cabernet Franc)- Tucet netuctových vín Epicure, Slovenská republika – zlatá medaile. Na Táborsku prodáváme vína již řadu let. Zastupuje nás zde PaedDr. Ladislav Makovec, majitel všem dobře známé vinotéky U Černého kocoura a zeleného stromu.

3. Za tuto dobu jsme v Táboře uskutečnili několik řízných degustací a také jsme se zůčastnili minulého ročníku Táborského festivalu vín, který považujeme za vrchol vinařské kultury na jihu Čech. Díky nadšeným organizátorům a také široké mase návštěvníků se jednalo o velice povedenou akci. Bohužel se letos termín konání samotného Táborského festivalu vín kryje s akcí Ze sklepa do sklepa ve Velkých Bílovicích, a tak se naše vinařství představilo pouze v rámci degustačních večerů na degustaci Sýry & vína I - teplé menu dne 19. března v restauraci Střelnice. Velmi nás potěšilo, že vstupenky na tuto degustaci byly vyprodány již 18. ledna. Tímto děkujeme všem účastníkům za tak velký zájem o naše vína.

4. Návštěvníci degustace se mohli kromě dalších ochutnat i na nová vína ročníku 2011: Müller Thurgau 2011 kabinet, Chardonnay 2011 pozdní sběr nebo již zmiňované Cuvée Ano 2012. Z červených vín to byly  Frankovku 2009 pozdní sběr, barrique, Zweigeltrebe 2009 pozdní sběr nebo Dornfelder 2009 pozdní sběr. 

RAKOUSKÁ VÍNA – Ladislav Makovec: 

1. Stali jsme se v roce 2011 nejúspěšnějším dovozcem rakouských vín na český trh. Na soutěži, která se speciálně zaměřuje na vína z celého světa, Prague Wine Trophy, jsme získali 12 zlatých medailí, a to pouze s těmi rakouskými. Tím naznačujeme i to podstatné: my se zaměřujeme pouze a jen na jednu určitou vinařskou oblast,  a tu chceme prezentovat s co nejhlubším vhledem. Nakupujeme přímo u vinařů, a co navíc, daří se nám je i představit našim klientům zde v České republice, ať již v Táboře či Praze. Veltlíny, ryzlinky, frankovky. Kdybychom měli k dispozici jen tři slova, tak tato. Rakouští vinaři se zaměřují zejména na ty odrůdy, které u nich mají nějakou tradici a o kterých si myslí, že jsou ve světě jedinečné.

2. Takže v oblasti Kamptal jsou to především Grüner Veltliner a Riesling, a v oblasti Burgenland dělají prakticky jen Blaufränkisch, Zweigelt a různá cuvée (směsky) z nich v doprovodu třeba s Cabernet Sauvignon či Merlot - takže téměř jen výhradně červená vína. Abychom to zobecnili: dělají málo odrůd, ale na světové úrovni. Tak hlavně: být v dobré společnosti.

3. My jsme v loňském roce absolvovali více vinařských přehlídek, a tak můžeme srovnávat -  někam už se prostě vracet nebudeme. Ale sem? Obrovský zájem lidí o množství různorodých akcí, pořadatel zajišťuje velmi dobré zázemí, nevídanou propagaci celé i jednotlivých akcí. A také, a řekněme to velmi lapidárně: je to pro nás z hlediska nákladů za pár kaček…, na některých akcích je to přesně naopak.

4. Dobrá vína, co jiného. Ideální možnost porovnat styl rakouských vín s našimi vinařskými kamarády z Moravy. My ochutnáváme u nich, oni u nás. Zkuste totéž.

PROQUIN – Martin Prokeš: 

1. Rodinné vinařství Proquin se zaměřuje na produkci klasických šumivých vín metodou kvašením v láhvi a vybraných tichých vín ve vinařské obci Velké Němčice. Rod Prokešů zde vyrábí víno již po několik generací. Pěstují si révu na jihozápadně orientovaných vinicích s vápenitým podložím a humózně-sprašovitým typem půd v jedinečné a vyhlášené trati Punty, která leží přímo na rovnoběžce 49°SŠ. Mají též pronajatou vinici od farního úřadu, a proto každoročně vznikají unikátní mešní vína z odrůd Neuburské, Rulandské bílé a Cabernet Moravia. Produkce vín z Velkých Němčic pro sekty – klasická šumivá vína - má bohatou historii a tradici.  Vína jsou vyráběna v malých partiích pro vybrané zákazníky. Společnost Proquin  aktivně spolupracuje s Mendelovou univerzitou v Brně na výzkumu a vývoji nových produktů. V produkci přináší nové způsoby školení a zrání vín. Atrakcí během návštěv, degustací a prezentací je sabrage - sekání sektů šavlí či jiným kuriózním předmětem - Kamila Prokeše, mistra České republiky v této disciplíně.

2. Především se specializujeme na klasiku - skutečně ručně a klasicky kvašená šumivá vína v láhvi - v tomto směru asi naším nejznámějším sektem je Matthias Pinot Chardonnay Sekt.  V tichých vínech máme dvě vlajkové lodi - v bílých pozdněběrový Sauvignon blanc a červených výběrový Pinot noir.

3. Profesionálně organizovaný svátek vína na jihu Čech.

4. V rámci festivalu budeme prezentovat všechny uvedené vlajkové lodi vinařství, navíc za vypíchnutí stojí netradiční klasický Traminový sekt Benediktus, privátní rezerva papeže Benedikta XVI. 

VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s. - Miroslav Majer:

1. Vinařství Vinselekt Michlovský bylo založeno v roce 1993, ovšem vzniku společnosti předcházela více než třicetiletá cesta Miloše Michlovského profesionálním vinařským světem. V roce 2003 se podnik změnil v akciovou společnost, v níž nyní pracuje přibližně 60 zaměstnanců. Roční produkce přesahuje milion lahví vína. Vinselekt Michlovský pěstuje vinnou révu na 112 ha vlastních vinic vedených podle pravidel integrované produkce. Vinohrady se rozkládají v nejteplejších oblastech jižní Moravy, v mikulovské a velkopavlovické podoblasti, zejména v okolí Pálavy, a to ve viničních tratích Purmice, Goldhamer, Věstoňsko, Na štrekách a Trkmansko. Pro révu příznivé slunné a teplé klima doplňuje pestrá škála půd na zpevněných i nezpevněných sedimentech. Hospodaření v integrované produkci doplňuje 8,12 ha zařazených v systému bio v Perné a v Klentnicích. Další hrozny společnost nakupuje od dlouhodobých smluvních dodavatelů ze znojemské a slovácké podoblasti, kteří dodržují sjednaná pravidla a pokyny.

2. Vína z Vinselektu Michlovský a.s. se v posledních letech stala šampiony snad všech domácích soutěží a výrazné úspěchy slaví i ve světě. Společnost byla vyhlášena v soutěži „Vinařství roku“ nejlepší vinařskou  společností České republiky 2009 a třikrát v řadě (2009, 2010, 2011) se stala nejlepším vinařstvím Prague Wine Trophy a byla zároveň uvedena do Síně slávy obou uvedených prestižních soutěží. Vlajkovou lodí vinařství jsou bezpochyby řady tichých vín Premier, Vinum Palaviense, Ch. Dowina a prestižní kolekce sektů Crémant de Vinselekt. Díky přirozené modernizaci tradičních technologií produkuje vinařství originální vína, která vynikají ať svěžestí, ovocnými a květinovými tóny, tak i vína plná, extraktivní a kořenitá s výrazným potenciálem zrání na lahvi.

3. Věhlas táborského festivalu už opravdu nešlo přehlédnout, pan Michlovský rád přijal nabídku prezentace společnosti v rámci řízené degustace a pro Vinselekt bude festival určitě i zajímavou možností oslovit nové zákazníky z řad gastronomie, korporátní i privátní sféry, ale i stávající klientelu v regionu.

4. V rámci řízené degustace, ale i prezentačního dne, představíme několik zajímavých novinek, ale i vín, která jsou již na trhu delší dobu a stále ukazují svůj potenciál. Ostatně budu rád, pokud se přijdete přesvědčit osobně.

David Peltán