Eskorta předvedla včera ráno před senát krajského soudu muže slovenské národnosti, který 19. ledna v bytě v ulici Angela Kančeva uškrtil Lucii Pekárovou. Tělo pak ukryl do úložného prostoru sedací soupravy.
„Trochu jsme se toho rána chytli. Nevím, co se pak se mnou stalo,“ odpovídal tichým hlasem na otázky předsedy senátu Zdeňka Kučery. Obvinění nepopíral, k hrůznému činu se přiznal již v dopise na rozloučenou, který v bytě přítelkyně zanechal. Rozhodl se ukončit i svůj život. „Chodil jsem kolem Jordánu, že se oběsím, ale pak jsem šel za kamarádkou. Když odešla do práce, došlo mi, co se stalo,“ řekl už v přípravném řízení. Od Jordánu se vrátil a spolykal prášky. Nezapůsobily, tak si pořezal žíly. Ani tento způsob ho o život ale nepřipravil. Sepsal tedy přiznání a litoval, že se neoběsil. Nakonec v bytě kamarádky usnul a ta po příchodu z práce zavolala záchranku.
Večer před osudným ránem se s ním Lucie odmítla milovat. Ve vedlejším pokoji tedy sledoval film, v němž postava svou oběť znásilnila a poté provazem uškrtila. Ráno, když po něm přítelkyně chtěla vrátit klíče od bytu, neboť již měla jiného partnera, připravil ji o život stejným způsobem jako filmová postava. V kuchyni vzal provaz a Lucii uškrtil. „Velmi toho lituji,“ řekl Deníku rozvedený otec tří dětí. Dnes líčení pokračuje výpovědí znalců z oboru psychologie a psychiatrie.