Miroslav Širůček (1979) z Tučap zřejmě otevře příbuzným obětí bolestné a dosud nezahojené rány. Požádal o obnovu řízení, neboť s trestem vyneseným v Táboře v roce 2005 nesouhlasí. Ve věznici ve Valdicích si odpykává doživotí za trojnásobnou vraždu. „Svou vinu ale nepopírá, rozporuje pouze trest,“ říká předseda senátu Krajského soudu v Táboře Zdeněk Kučera, který má případ na stole. Ve svém diáři si pro projednání zatrhl datum devátého června.

Své odůvodnění pro obnovu řízení sepsal Širůček, jehož zastupuje Jan Lipavský z Hradce Králové, zhruba na deseti stranách.
„Uvádí, že nebyly zjištěny všechny skutečnosti, které vedou k uložení doživotního trestu. Například, že jeho táta ho nutil, aby kradl auta a že ho šikanoval,“ uvedl pro Deník Kučera.

Obhájce Širůčka navrhuje doplnit psychologický posudek, který by zjistil, nakolik jsou Širůčkovy výpovědi ohledně otce věrohodné.
„Nyní nedokážu říct, jak by se trest mohl změnit, ale pokud se objeví nové skutečnosti, tak podmínky pro udělení výjimečného trestu by nemusely být splněny,“ naznačil předseda senátu.

Miroslava Širůčka soud poslal do vězení pro trojnásobnou vraždu, kterou spáchal 22. listopadu roku 2004 v domě svých rodičů v Tučapech.

Nelegálně drženou zbraní nejdříve zastřelil otce, následně matku a nakonec i mladšího bratra.

Soud v dubnu následujícího roku odmítl, že by se doznal pod tlakem policie. „Vypověděl pod tíhou skutku a silného prožitku, kdy likvidoval své vlastní geny,“ odůvodňoval doživotí tehdejší předseda senátu Jiří Bernát.