Jak informovala Pavla Marie Šedivá, předsedkyně spolku Voživot, který je organizátorem festivalu, Vokuli 11 lze považovat za úspěšný ročník. "V krásném prostředí Zámecké zahrady v Mladé Vožici jsme shlédli dvě dětská představení, pět představení pro dospělého diváka, koncert Ivana Mládka a jeho Banjo Bandu a u ohně si poslechli skupinu Jen tak," shrnuje.

Mladovožický divadelní festival Vokule má za sebou již pátý ročník.
V pátek startuje dvoudenní divadelní festival Vokule

Branami podle Šedivé prošlo kolem 750 diváků, herců a muzikantů se vystřídalo na padesát. "Měli jsme veliké štěstí na počasí, byť radar hlásil bouřky a deště, nám se vše vyhnulo a byly jen dvě malé přepršky," zmiňuje.

Jihlavský spolek z divadla Na Kopečku a jejich černá komedie Ach ta něha našich dam.
V Mladé Vožici se počtvrté bavili festivalem Vokule

O slavnostní zahájení se postarali společně s Pavlou Marií Šedivou, také starosta města Jaroslav Větrovský a místostarosta Tomáš Kukla. "Krátce jsme představili sponzory, poděkovali i divákům a všem, kteří se podíleli na přípravě. Na festival se snažíme vybírat kvalitní představení, která diváka hlavně pobaví. Zároveň si uvědomujeme, že amatérské divadlo by zahradu nenaplnilo, a proto vždy volíme ještě hudební perličku, která osloví i ty, kteří by na samotné divadlo nešli," podotýká s tím, že mezi nejúspěšnější divadelní představení podle ní patřila Modelka XXL spolku MonAmour z Mnichu u Kamenice. (lep)