Podle členky realizačního týmu Jitky Hubkové se do soutěže přihlásilo na 65 psů a fenek z celé republiky. „Jsme moc vděční za sponzorské dary bohužel nám letos omarodil moderátor,“ zhodnotila organizátorka.

Příprava akce je velmi náročná. „Již od února jsme sháněli sponzory, pletla jsem ručně kousadla ze zbytků oblečení, které si mohl odnést každý čtyřnohý účastník,“ vysvětlila Jitka Hubková.

Žádný ročník zatím nevynechala Katarína Hejnová z Tábora. „Předtím jsme závodili s jezevčíkem, fenkou Blaženkou, ta bohužel zemřela. Nyní se čtyřletá vnučka Izabelka zúčastní s teprve ročním psem Luckym. Je to takový ještě mladý blázínek,“ prozradila.

Podle Oliny Ziglerové, která se věnuje organizaci soutěže od počátku, se první ročník konal v Housově mlýně, kde se účastnilo na 30 psů. "Od té doby účast roste. Poté jsme se přesunuli do areálu Komora, který více vyhovuje našim účelům i prostorově,“ uvedla.

V porotě usedly Iva Štěpánková z Odboru životního prostředí, Jana Houšková z Ligy na ochranu zvířat ČR či Hana Pospíšilová z Ochrany fauny ČR. Záštitu nad akcí převzala již tradičně místostarostka Olga Bastlová.

„Akci organizuje Ochrana fauny ČR společně s řadou dobrovolníků. Moc děkujeme paní místostarostce, že nám zachovává věrnost a městu za podporu,“ zmínila Olina Ziglerová.

Součástí byla i umísťovací výstava psů z Táborského útulku pro opuštěné psy a kočky.