Je rozhodnuto. Jedenáctka čísel pro komunální volby v Táboře už má své majitele. V úterýve 14 hodin o nich rozhodoval los.
Velký zájem ze stran kandidujících subjektů rozlosování pořadových čísel nevzbudilo. Rotující osudí sledovali pouze dva zástupci ODS a jeden z KDU–ČSL.

O tom, v jakém pořadí strany a sdružení čísla získávaly, rozhodl čas zaregistrování kandidátní listiny. Jako první tedy přišli na řadu lidovci a prvním číslem, které šéf odboru vnitřních věcí Vladimír Helma vytahl z osudí, byla dvojka.
Arch volebního lístku bude při podzimních komunálních volbách otvírat Dělnická strana sociální spravedlnosti, poslední, jedenácté místo pak připadlo Táboru 2020.

TOP 09 jen o fous utekla devítka, kterou jim sebrali komunisté. Prezentovat se tak budou s desítkou.
Místopředseda strany Miroslav Kalousek však v tom nic osudového nevidí.
„Nejsem pověrčivý ani numerolog, takže číslu zase až tak velký význam nedávám,“ ohodnotil přiřazené číslo, se kterým bude jeho strana o hlasy voličů bojovat v Táboře.

Když přišla řada na ODS, přihlížející starostce Haně Randové se rozzářily oči. Sedmička je její oblíbená, takže s přiděleným číslem bylaočividně spokojená.
Vladimír Helma slíbil, že se budou snažit, aby se všechny subjekty dostaly na lícovou stranu volebního lístku. To totiž má vliv na voliče, který silistinu doma bude pročítat.
Je dokázáno, že jako první padne čtenářovo oko na horní pravý okraj. Tam by se teoreticky mohly dostat strany s číslem pět nebo šest. Výhodné místo by v tom případěpřipadlo nováčkům, a sice sdružení Jinak! nebo véčkařům.
„Čísla hned odešleme statistickému úřadu a ve středu už budeme dělat první korekturu,“ dodal k následné proceduře Helma.

1. –     DSSS
2. –    KDU–ČSL
3. –    ČSSD
4. –    SPO Zemanovci
5. –    Jinak!
6. –    Věci veřejné
7. –    ODS
8. –    ČPS
9. –    KSČM
10. –    TOP 09
11. –      T2020