19.30: V Řípci na Veselsku se volby rozjely až večer. Jak uvedla členka komise Jaroslava Váchová, teď už lidé konečně začali chodit. V seznamu mají 254 jmen, odškrtli si již šedesát z nich. 

17.00: V bechyňském volebním okrsku, jenž sídlí ve škole Františka Křižíka, mají v seznamu 608 lidí. Podle zapisovatelky Jany Chaloupkové odvolila necelá sedmdesátka z nich. Krátce po druhé hodině svoje dvě obálky do urny vhodil i předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, který k volbám tradičně doprovodil svou maminku. "Sedmdesát lidí je celkem hodně, už přes deset procent. Všichni volí jak krajské zastupitele, tak senátora," upřesnila Jana Chaloupková, jedna ze sedmi členů komise.  

16.30: V Miličíně, který letos pro senátní volby také spadá pod Táborsko, se volby narozdíl od Jankova nerozjely moc rychle. Během dvou hodin po otevření téměř nikdo nepřišel. "Je to zatím slabé, ale v tuhle dobu jsou lidi ještě v práci, tak si teď alespoň povídáme o obci i o volbách. A že teď patříme k Táboru? Je to pro nás mnohem přijatelnější. Minule jsme byli pod Příbramí, ale tam jsme nikoho neznali. Navíc to bude mít výhodu, až nový senátor pojede do Prahy, může se u nás zastavit," plánuje předseda volební komise v Miličíně Jiří Majstr. 

15.10: Pro senátní volby se letos poprvé po rozhodnutí ministerstva vnitra k obvodu číslo 13, tedy k Táborská a části Písecka, připojilo Voticko. Nového senátora budou volit lidé z osmi obcí: Votic, Zvěstova, Jankova, Střezimíře, Ratměřic, Miličína, Mezna a Neustupova. V Jankově jdou k senátním urnám již potřetí během šesti let. Jednou volili za Benešov, podruhé za Příbram a letos za Tábor. V Jankově během první půl hodiny odvolilo 22 lidí, zhruba dvě třetiny tvořily ženy. Chvílemi se tu dokonce vytvořila fronta. Odvoleno už mají v místním domově pro seniory, kam si nechali zanést přenosnou urnu.   

14.40: Na zemědělské školy se volby rozjely celkem rychle. Například Vlastimil Kupsa čekal, až se místnost otevře a dokonce kvůli volbám přijel až z Bechyně. "V Bechyni už skoro třicet let žiju, ale trvalé bydliště mám stále v Táboře, tak na volby vždycky přijedu a zase odjedu. Volím pravidelně, tedy k krajské a Senát," řekl Vlastimil Kupsa. 

Pár minut po něm přišel odvolit i vyhlášený táborský "zmrzlinář" Jiří Hochman, který s sebou vzal svého nejstaršího syna, ale tan zatím mohl jen sledovat, osmnáct mu ještě nebylo. "Já mám vždy hned jasno, koho volit. Jde mi o lidi, se kterými se znám, proto jsem uděloval preferenční hlasy. Obálky jsem vhodil obě dvě, do kraje i Senátu. Potřebností či nepotřebností Senátu se nezabývá, pro Jiřího Hochmana je nejdůležitější k volbám jít.  

Už za chvíli se otevřou dveře volebních místností a začneme rozhodovat o změnách v kraji a Senátu. Cokoli zajímavého při volbách ve vašem okrsku zjistíte, nebo budete-li chtít pro Táborský deník něco okomentovat, pošlete nám SMS na telefon 602 66 76 54 nebo email: alena.satrova@denik.cz. Prosíme uvádějte celé jméno a nezapomeňte napsat název místa. Pokud můžete, pošlete i fotky.