Obrátili jsme se proto na Lenku Zimmelovou ze společnosti Čevak a.s., který na Táborsku dodává lidem pitnou vodu.
„Obyvatelé mohou v těchto dnech bez obav používat pitnou vodu, která jim doma teče z kohoutku. Většina měst a obcí v regionu je napojena na vodárenskou soustavu jižní Čechy, kde povodeň kvalitu dodávané vody neovlivnila," ujistila nás.

Odebírají vzorky

Tam, kde pitnou vodu nerozváží cisterny, je vodovodní síť i kvalita dodávané pitné vody v naprostém pořádku. „Pravidelně na vodovodní síti odebíráme také vzorky," dodala Lenka Zimmelová ze společnosti Čevak a. s.
Pokud ale lidé využívají vlastní studni a bydlí v záplavových oblastech, měli by si v akreditované laboratoři nechat udělat rozbor vody a tento zdroj prozatím nepoužívat jako pitnou vodu.

Ve středu odpoledne Táborský deník zavítal k předplatitelům manželům Chodilovým do Veselí nad Lužnicí.

Jak říká Antonín Chodil, noviny k nim do schránky chodí již minimálně dvacet let. „Nechtělo se nám je už kupovat v trafice a dostat je až domů je přeci jen o mnoho pohodlnější," vysvětlil Antonín Chodil, který čte noviny, když má čas. Většinou totiž volná odpoledne tráví prací na zahradě. „Když už se k nim ale posadím, tak se soustředím hlavně na první tři strany. Tam se píše to nejdůležitější z nejbližšího okolí a to mně k všeobecnému přehledu bohatě stačí," připustil s tím, že články ke čtení si vybírá podle titulku.

Antonín Chodil poznamenal, že novin se doma nejčastěji ujímá manželka Miroslava a syn Josef.
„Syn mi vždycky sebere sport, který já moc nevyhledávám, a i přesto mám dost článků na čtení. Pak se o noviny dělím ještě s dcerou, která luští křížovky. Já nakouknu i do příloh a noviny se snažím prolistovat a přečíst vesměs celé," shrnula Miroslava Chodilová.

Jak se přiznala, sleduje i soutěže. Nikdy se však do žádné nepřihlásila. „Zkoušíme podle fotografií poznávat obce. Někdy se mezi sebou dohadujeme, o kterou může jít. Je ale pravda, že se občas trefíme," prozradila.
Oba manžele by zajímalo, jestli se opravdu na konci června otevře další část dálnice, která povede přes Veselí nad Lužnicí. „Neustále se o tom mluví, tak bychom rádi věděli, jestli je to pravda," dodali shodně na závěr.