Profesionální hasiči během noci a pondělního rána zaznamenali v našem regionu celkem 25 událostí v souvislosti s větrem. „Uvolněnou střešní krytinu upevňovala naše jednotka v Táboře v Budějovické ulici, stromy padaly v Bojbukách, Turovci, Nadějkově, Dráchově, Veselí nad Lužnicí, Opařanech a u Košic,“ vyjmenovala lokality, kde hasiči zasahovali.

STROMY OMEZILY PROVOZ

Stromy nevydržely nápor větru například na silnici I/3 mezi Doubím a Planou nad Lužnicí, kde po půlnoci narušily plynulost provozu. „Strom zde zasahoval do jednoho jízdního pruhu, hasiči ho rozřezali motorovou pilou a odklidili do příkopu,“ upřesnila Vendula Matějů.

V 5.49 hodin ráno vyjížděli profesionální hasiči k obci Turovec. „K zásahu byla vyslána opět jednotka z táborské stanice,“ dodala.

U Dlouhé Lhoty poryvy větru nevydržela kazatelna na poli. Ta nyní leží převrácená do osetého lánu.

Podle meteorologů by měl vítr během dne ustat. „Situaci nadále monitorujeme. Vítr se přehnal přes kraj celkem rovnoměrně, některé události máme ale ještě v tzv. zásobníku, protože si nežádaly akutní zásah. Nehrozilo u nich totiž bezprostřední nebezpečí a operační středisko je tak odložilo na později, “ uzavřela Vendula Matějů.