Na základě rozhodnutí ředitele Husitského muzea v Táboře přijímá i soběslavské Blatské muzeum z důvodu snížení rizika přenosu nákazy koronavirem různá opatření.

Podle ředitele Daniela Abazida se ruší přednáška Z Tibetu přes Nepál do Indie z cyklu Od Tábora až na konec světa ve středu 18. března a bude se konat v náhradním termínu v rámci dalšího ročníku. Ruší se lekce kurzu paličkování ve dnech 17., 24. a 31. března. "Od středy je pro veřejnost také uzavřena knihovna Blatského muzea," dodal.

Uzavření školy kvůli koronaviru. Ilustrační foto
Koronavirus: První případ na jihu, ICOM omezí autobusy

O změnách informoval na webových stránkách také ředitel Husitského muzea v Táboře Jakub Smrčka. Expozice Husité, středověké podzemí a knihovny Husitského muzea v Táboře jsou od středy 11. března do odvolání uzavřeny z důvodu snížení rizika přenosu nákazy koronavirem.

"Zrušeny budou též společenské akce a programy v březnu, o jejich aktuálním uvedení nebo náhradním termínu budeme průběžně informovat. Děkujeme za pochopení," zní jeho vyjádření.

Výstava 100 let skautingu v Táboře je o nadcházejícím víkendu v sobotu 14. a v neděli 15. března přístupná. Vycházka Po stopách Oskara Nedbala v Táboře v sobotu 14. března koná, sraz účastníků je ve 14 hodin před Divadlem Oskara Nedbala v Palackého ulici.