Vlastnit vinárnu v kulturním domě a od provozovatelů vybírat nájemné. Nebo zařízení zrekonstruovat a pak prodat. Zastupitelé z těchto dvou variant hledali tu lepší.

„V současné době ve vinárně žádný nájemce není, protože smlouva s městem byla ukončena z důvodu neplacení nájemného. Prostory jsou tedy volné," nastínil aktuální stav starosta Veselí nad Lužnicí Václav Matějů.

Nereprezentuje

Zatím není ani reálné, že by část stavby, kde vinárna fungovala, někdo koupil. Prostory nemají reprezentativní podobu a pro potřeby města či provozovatele jsou nevyhovující. Radnice proto přizvala na jednání vedoucí kulturního domu Marcelu Rybářovou. Ta doporučila , aby vinárnu včetně jejího zázemí, nechali opravit.

Náklady na opravu by se mohly pohybovat kolem 700 tisíc korun. Marie Rybářová se také netajila tím, že vhodným řešením by bylo, aby prostory vinárny patřily konkrétnímu majiteli.

„Vycházela z dlouhodobé zkušenosti s nájemníky, tedy, aby zájemci byli ve vinárně vlastními pány," upřesnil starosta. Radní vzali její doporučení na vědomí. I poté se v dolní části kulturního domu bude konat ples města.

S tím, aby se ve vinárně nadále neplatil nájem, souhlasí i obyvatel Miloš Kováč. „Jsem pro. Majitelé budou mít uvolněné ruce, což jim může pomoci v kšeftech. A prostor bude mít alespoň nějaké využití. Myslím, že tento krok městu pomůže," vyjádřil svůj názor.