VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Víkendové menu: Slavnosti v Chotovinách, stádlecký PašaFest či divadlo v Lomu

Táborsko – Dění v táborském regionu nabízí celou řadu příležitostí, kterak prožít krásný srpnový víkend. Vybírat můžete z následujících tipů.

11.8.2017
SDÍLEJ:

Herec Jan Potměšil má v Lomu u Tábora chalupu. V rámci tradičního divadelního víkendu tentokrát přiveze do "své" obce představení Othello.Foto: Deník

CELOVÍKENDOVÉ AKCE


LOM U TÁBORA
Na náves obce Lom, kde má herec Jan Potměšil chalupu, již potřetí míří divadlo Kašpar se svým celovíkendovým programem. Tříchodové menu otevřou v pátek ve 20.30 hodin známé šansony Hany Hegerové nebo Marlene Dietrich v podání hereček souboru. Sobotní večer už bude patřit Janu Potměšilovi, jenž si pro letošní léto do Lomu přivezl Othella. Desdemonu mu zahraje Tereza Rumlová. Dvě a půl hodiny trvající kus z pera Williama Shakespeara začíná rovněž v půl deváté. Nedělní odpoledne bude určeno převážně dětem. Divadelníci z Celetné si pro ně připravili pohádku O políbeném drakovi. Kromě draka se po lomské návsi bude prohánět i svérázný šašek, černá paní a celá královská rodina.

CHOTOVINY
V obci na severu Táborska bude o víkendu hodně veselo. Letošní Chotovinské slavnosti jsou spojeny s oslavami 90. výročí založení fotbalového oddílu a pětadvacátých narozenin Listů Chotovinska. Pomyslný startovní výstřel zazní už v pátek v kulturním domě, kde od 19 hodin vystoupení Barbora Brabcová a její hosté. V sobotu se bude na fotbalovém hřišti vzpomínat i na zlaté časy místního fotbalu, kdy se na začátku devadesátých hrával v obci krajský přebor.
Tehdy tým poskládal známý kouč Karel Ilčík. Právě on po letech znovu usedne na lavičku a bude mít pod palcem i své tehdejší svěřence. Tradiční akce na fotbalovém hřišti začne ve 13 hodin a doprovodí ji dechovka Budvarka. V 15 hodin startuje avizovaný fotbalový duel proti Buchlovicím a chybět nebudou ani soutěže pro děti a tombola. Slavnosti zapečetí večerní koncert skupin Keks a La Sklerosa. Celé odpoledne zpestří prezentace chotovinské hasičské jednotky či ukázka karate. V kostele mohou návštěvníci chotovinských slavností zhlédnout výstavu obrazů Jaroslavy Matouškové-Pánkové a fotografií Bohuslava Pánka, kuželna Sokola Chotoviny hostí od 14 hodin tradiční Koulení zdarma.

STÁDLEC
Areál fotbalového hřiště ve Stádlci se v pátek a v sobotu ponoří do atmosféry multižánrového hudebního PašaFestu. Návštěvníci osmého ročníku akce se mohou těšit na pořádnou nálož punku, rocku, ska, reggae, ale také techna, jungle, či D'n'B. Program se odvíjí na dvou pódiích. Hlavní stage bude patřit produkci živých kapel, na té druhé se prostřídají především DJové. Organizátoři připravili i doprovodný program,. Chybět nebude dětský koutek, stolní fotbálek či nohejbal. Jistě lákavou nabídku představuje sobotní ohnivá show spojená s workshopem, kde mohou zájemci hlouběji proniknout do jejích tajů. PašaFest startuje v pátek 20 hodin, v sobotu se opět probudí v pravé poledne.

PÁTEK

TÁBOR
Stánek na Žižkově náměstí bude od 20 hodin až do noci patřit hudbě, a kolemjdoucí přitom neuslyší byť jen jediný tón. Souboj dvou dýdžejů se odehraje ve sluchátkách, která si mohou zájemci na místě zapůjčit.

Divadelní park prožije od 20.30 hodin opojnou Noc pod hvězdnou oblohou. Nadšení odborníci provedou zájemce o vesmír hvězdnou oblohou pomocí virtuální prohlídky našeho vesmírného okolí. Jakub Šimánek a Jana Nevrklová z českobudějovické Hvězdárny a planetária dají vzpomenout na pověsti a báje, které se s hvězdami pojí, a jejich vyprávění oživí krátkými vstupy táborské Divadlo U plotny. Za nepříznivého počasí se akce přesune do divadelního D-klubu.

Ve vinotéce U Dvou andělů na 9. května je zpřístupněna dokumentární výstava Tabačka: z listů pamětnic. Prostřednictvím vzpomínek i dosud nezveřejněných dokumentů z pamětních knih táborské „tabačky“ se návštěvníci vrátí do historie tabákové výroby u Jordánu. Výstava potrvá do 31. srpna.

VESELÍ NAD LUŽNICÍ
V parku za kulturním domem se od 17 hodin odehraje další dějství letních Pohádkových pátků. Divadelní společnost Koňmo z Kardašovy Řečice si pro malé i velké diváky připravila padesátiminutové loutkové představení Jak šlo vejce na vandr.

SOBOTA


BOŠILEC
Osmý ročník cyklu letních koncertů duchovní hudby Veselské ozvěny tentokrát zavítá do bošileckého Kostela sv. Martina, a to s koncertem Musica Dolce Vita. Klenoty české duchovní hudby tam od 19 hodin představí Daniela Demuthová (mezzosoprán), Zbyňka Šolcová (harfa) a Žofie Vokálková (flétna).

HORUSICE
Na prostranství za vsí v blízkosti známého rybníka vypuknou v odpoledních hodinách Horusické slavnosti. Hudba pro potěšení a zábavu, lákavé občerstvení, skákací hrad pro děti i skotačení v pěně, právě to nabízí další ročník této tradiční akce.

OPAŘANY
Sportovní hřiště v Opařanech servíruje lákavé menu 9. spolkového dne, během kterého se budou návštěvníkům prezentovat myslivci, hasiči, svaz žen, skauti, střelci či sportovci. Akci, jejíž zahájení je naplánováno na 14. hodinu, okrášlí bohatý doprovodný program s představením Divadla Věž, společným vypouštěním balónků a ukázkami šermu a ohňové show v podání Jezerních pánů. K tanci a poslechu zahraje skupina Top Ton.

TÁBOR
Klokoty o víkendu znovu ožívají tradiční Poutí k Panně Marii Klokotské. Sobotní program v klášteře zahájí v 8 hodin mše svatá a kněžské požehnání. Svůj ústřední bod najde celodenní duchovní rozjímání v hlavní mši svaté, jejímž celebrantem bude biskup litoměřický Mon. Jan Baxant. Ta se koná od 10 hodin.

Lev Simba z táborské zoo slaví celou sobotu šesté narozeniny a zároveň s nimi také Mezinárodní den lvů. Pro návštěvníky zahrady na Větrovech je přichystán bohatý program, jehož hlavní figurou se stane král zvířat. Simba je miláčkem zdejší zoo, a také proto narozeniny slaví vždy za velkého zájmu veřejnosti a především dětí. Zahrada chce navíc narozeninovou party připomenout, že lev pustinný neodmyslitelně patří k africkým savanám a je potřeba jej chránit před negativními zásahy člověka.

Pozoruhodnou zahraniční návštěvu přivítá ve 20 hodin stánek na Žižkově náměstí. Představí se tam folk-punkové duo The Shabs z jihoafrického Kapského města a jeho předkapela, česko-ukrajinská punkrokenrolová dvojice Arrogant Twins.

PLANÁ NAD LUŽNICÍ
Farská zahrada v Plané se znovu promění v místo výhodného nákupu i koupě věcí, které udělají radost, přestože už třeba nejsou nejnovější. Tradiční Blešák pod otěžemi Klubu plánských dam a městské knihovny je otevřen od 8 do 11 hodin.

VESCE
Milovníci koní jistě nasměrují svou pozornost do Vesců. Tamní soukromý chovatel Radek Žák je zve na formanskou jízdu, která je zároveň i kvalifikačním kláním na mistrovství České republiky. Program dne začne v 10 hodin. Soutěží se ve vozatajském parkuru - formanské jízdě, v tahu klády na přesnost a v těžkém tahu (jednospřeží i dvojspřeží). Po dobu soutěže se mohou svést malí i velcí návštěvníci zdarma na koni.

VESELÍ NAD LUŽNICÍ
Art festival hudby, gastronomie a umění – to je akce, která opepří sobotní dění ve městě na dvou řekách. Program odpolední u Občerstvení u Hokejky odstartuje ve 14 hodin Jan Ambrož, jenže předvede sochařské umění řežby motorovou pilou. Další hodiny nechají návštěvníky ochutnat lahodný koktejl hudebních vystoupení i gastronomických zážitků.

Prázdninový zábavný program na pískovně neztrácí energii ani s blížícím se koncem prázdnin. Naopak – ve 20 hodin navštíví prostor hlavního parkoviště česká folková ikona Oskar Petr se svou kapelou.

ŽELEČ
Jihočeský komorní festival 2017 zanechá v sobotu svou stopu také v Želči. Obrazárna Špejchar uslyší od 19 hodin Dialog violy a harfy v podání půvabných koncertních umělkyň Kristiny Fialové (viola) a Dominiky Ťukové (harfa). Vystoupení bude věnováno památce nedávno zesnulého československého válečného hrdiny, legendárního parašutisty ze Západní fronty, generálporučíka Jaroslava Klemeše, nositele Řádu Bílého lva I. třídy vojenské skupiny.

NEDĚLE

TÁBOR
Tradiční pouťové veselí v Klokotech se v neděli z duchovní roviny přenese i v atrakce nejrůznějšího druhu. Děti se na nich dosyta vydovádí, a ještě si domů obvykle odnesou nějakou tu sladkou památku.

VESELÍ NAD LUŽNICÍ
Na pískovně vypukne v neděli už 17. ročník vytrvaleckých plaveckých závodů Veselská hodinovka. Tradiční klání jsou součástí Českého poháru dálkových plavců. Prezenční kancelář je zpřístupněna od 8 do 10 hodin.
Hlavní parkoviště veselských pískoven ovšem prožije i zajímavé divadelní odpoledne. Divadlo Víti Marčíka pobaví od 15 hodin malé i velké diváky Eliščinými pohádkami.

Autor: Pavel Šácha

11.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Adventní koncert v klokotském kostele Nanebevzetí Panny Marie.
37

Adventní a mariánské písně zněly na Klokotech pro stacionář Klíček

Ilustrační foto

Hluk, smrad a krev i o Vánocích?

Na co zajít v neděli do kina

Táborsko - Přinášíme přehled nedělního programu kin.

Táborský hokej opět otevřel své srdce, Martínka podpořil téměř 105 tis

Tábor – Město nad Jordánem prožilo v sobotu pozoruhodný hokejový večer.

Krampus show 2017 předvedla úchvatnou podívanou

Kaplice - Zhruba deset tisíc návštěvníků v sobotu večer rozparádil průvod krampusů, alpských démonických bytostí.

Za 60 let je nerozdělila žádná bouřka

Sezimovo Ústí - Manželský život je jako počasí: jasné slunce občas zakryje zašpiněný mrak a dokonce se strhne i prudká bouřka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT