PÁTEK

Nadějkov 
Knihovna: Zve dnes od 16 hodin čtenáře i nečtenáře na čaj, kávu, čtení a cukroví.

Sezimovo Ústí
Silvestrovský taneční večer: Pokud chcete v předstihu oslavit poslední den v roce, přijďte dnes v 19 hodin do restaurace Spektrum. K tanci a poslechu hraje jako v loňském roce skupina Senior Band

Tábor
Some Other Place: Od 21 hodin se otevře sál táborského Recycle music baru. Zahraje zde místní hudební skupina Some Other Place.

SOBOTA

Tábor
Silvestrovské rekordy ve větrovské zoo: Přijďte si do větrovské zoologické zahrady poslechnout rekordy ze říše zvířat. Komentovaná prohlídka začíná jako obvykle v 11 hodin u šelem. O dvě hodiny později, tedy ve 13 hodin se otevře program u stánku se suvenýry. Návštěvníci se dozvědí zajímavosti o zvířecích rekordmanech a s průvodci zavítají také do environmentálního centra, kde si vyrobí přání k novému roku.

Příběh kmotra:
Pokud chcete strávit příjemný večer v táborském kině Svět, pak od 20 hodin můžete zhlédnout snímek Příběh kmotra, který je inspirovaný bestsellerem autora Jaroslava Kmenty „Kmotr Mrázek". Vypráví o vzestupu a pádu člověka, který se od kšeftu s digitálními hodinkami vypracoval až na pozici šedé eminence české politiky. V tomto příběhu se střetávají dva světy – víra v právo silnějšího a chytřejšího a víra ve spravedlnost.

NEDĚLE

Sezimovo Ústí
Putování s dinosaury: 
Sezimoústecké kino Spektrum uvede od 17.30 hodin rodinný film, v jehož světě vládnou dinosauři.

Přijde letos Ježíšek: Ve 20 hodin na stejném místě promítají romantickou komedii od českých tvůrců. Jde o příběh dvou rodin, které se rozhodly, že Vánoce jsou od toho, aby se konaly dobré skutky, přání se plnila za každou cenu, a aby na zázraky věřily nejen děti.

Mladá Vožice
Česká mše vánoční Jakuba Jana RybyUvedou ji od 10 hodin v kostele svatého Martina v Mladé Vožici hudebníci z Táborska. Mši řídí Josef Čechtický, na varhany zahraje Tomáš Křemen, sólové zpěvy nacvičili: Ivana Töröková, Eva Křížová, Petr Jedelský a František Doubek.
V kostele vystoupí členové Komorního orchestru Bolech, Swing Band Tábor, pěvecké sbory Domino, Chrámový sbor a Hlahol Tábor, Harmonie Planá nad Lužnicí, Nokturno Sezimovo Ústí, Bohemiachor Česká republika.
Česká mše vánoční je spojená se Slavnostní mší s obnovením manželských slibů.

Jistebnice
Pochod: 
Patnáctý ročník turistického pochodu Tři veteráni se koná ve 13 hodin u kašny na náměstí v Jistebnici. Trasa povede po ose Jistebnice – Brtec – hostinec U Čapků. Dobový kostým a hůl by měla být standardní výbavou každého účastníka.Trasu lze zdolat pěšky, na lyžích na kole nebo na koni, a to libovolně po silnicích, polních cestách i po loukách.

Sezimovo Ústí
Hobit: Šmakova dračí pouťKino Spektrum od 17.30 hodin uvede dobrodružný film. Příběh přiblížuje, co se událo ve Středozemí ještě před Pánem prstenů. Hlavní postavou je mladý Bilbo Pytlík, který se díky Gandalfovi dostane do děje dobrodružství.