Sobotu 3. října odstartuje již osmé setkání historických vozidel v Táboře. Milovníci veteránů se sjedou v 13.30 hodin k SPŠ strojní a stavební Tábor na Maredově vrchu. V 10 hodin se vozidly budou moci pokochat Chýnovští, o dvě hodiny později Soběslavští a v 15 hodin se uskuteční výstava a vyhlášení výsledků na Žižkově náměstí v Táboře. Ve 14 hodin ještě proběhne jízda do vrchu v Čelkovicích.

Pro ty, kteří si chtějí zasportovat nebo podívat se na nevídané, je na fotbalovém hřišti v Hlasivu u Mladé Vožice připravena snowboardová seance. Village snb jam Hlasivo vol. 2 jsou snowboardové závody na jibbové překážce na pravém sněhu již v říjnu! Soutěž začne ve 14 hodin.
Čajovna Na Stezce tentokrát do Kinobaru v Nadějkově přináší besedu o Vietnamu a Laosu. Povídání Magdy Rezkové začne v 17 hodin.
Pražská parta Zore rozezní zdi klubu Orion v Táboře od 20 hodin. Jedná se o rockovou kapelu inspirovanou Jimi Hendrixem.

V táborské botanické zahradě pak probíhá Den zvířat. Kromě setkání se živými zvířaty je připravena celá řada aktivit hlavně pro děti. Do výroby krmítka pro ptáky se však mohou zapojit i dospěláci.

Na své si v sobotu přijdou i jazzoví fanoušci, zejména ti kytaristy Johna Scofielda. V táborském D-klubu (Divadlo ON) bude hrát od 21 hodin pražskotáborská skupina MED. Směs rocku, jazzu, funku, nu-jazzu a ještě mnoha dalších stylů namíchá Mirek Šmilauer – guitars, Viliam Béreš - electronic keyboard, synthesizer, Jaryn Janek – baskytara a Martin Kopřiva – bicí. Vstupné je 99 korun.
V restauraci U Rytíře (Tábor Křižíkovo náměstí) se bude hrát tanečně. Akce Beat2Beat vol.2 vzkvetla pod rukama dýdžejů Honzeeka (d&b) a Cubase (house). Start je ve 20 hodin.

Neděle 3. října potěší i ty nejmenší. Na pohádku Jak Trautenberk dělal Krakonošovi ducha mohou rodiče s dětmi a nejen oni zajet do Kulturního domu v Soběslavi. Krkonošská pohádka nejen pro děti, při níž se děti baví a dospělí vzpomínají na známé večerníčky. Tentokrát v novém příběhu z Krkonoš. Vstupné pro děti je 40 Kč, pro dospělé 50 Kč, rodinné vstupné - druhé dítě zdarma. Hrát se začne v 10 hodin.

Hokej v neděli neovládne zimní stadion v Táboře. Bude patřit jedinečné akci – ruskému ledovému cirkusu. Ten se hlásí k celosvětové špičce. Na světě existuje pouze tento cirkus, který má bruslící medvědy i opice. Kromě nich návštěvníci uvidí také cvičené kočky a pejsky a spoustu artistických výkonů ve výpravné kostýmní show. Celkem vystoupí přes 35 nejlepších ruských artistů a drezérů. Představení je samozřejmě určeno zejména pro děti, ale jistě si jej užijí i dospělí. Cirkus trvá celkem 120 minut, má dvě části a vstupenky jsou k dostání v síti Ticketportal, v táborském infocentru na Žižkově náměstí a na zimním stadionu. Děti do tří let mají vstup zdarma, větší za 240 a dospělí sáhnou do peněženky pro 290 korun. Začátek je v 17 hodin.

Coming Out je první ze snímků Série filmů na CESTA 2009. Akce odstartuje v Divadle Jo sídla CESTA (Ctiborův mlýn, Tábor) od 20 hodin. V německém filmu Coming Out se mladý učitel Filip seznámí s učitelkou Táňou, sblíží se, on se k ní nastěhuje. Setkání s bývalým spolužákem mu však připomene minulost, kdy ho k tomuto mladíkovi poutal silný cit. Navíc potká devatenáctiletého Matěje, který ho velmi přitahuje, a tak se stanou milenci. Když však zjistí, že Táňa je těhotná, zodpovědně se k ní vrátí. Táňa už jako jeho manželka, objeví skrývanou skutečnost a rozejde se s ním. Filip zůstává sám…
Film výrazně převyšuje obvyklou úroveň filmů někdejší NDR. Na 40. MFF v Západním Berlíně 1990 získal Stříbrného Berlínského lva. Promítání na CESTA budou každou neděli od 4. října do 25. října.

David Peltán