VÍCEDENNÍ AKCE

Art Tábor. Do sálu táborského hotelu Palcát zavítá také v letošním roce kreativní výstava určená hlavně dětem. Dny plné tvoření, fantazie a zábavy s tvůrčím programem pro celou rodinu se v obou dnech konají od 9 do 18 hodin.

SOBOTA (2. prosince)

TÁBOR

Za Mikulášem do ZOO. Pravidelná komentovaná krmení v táborské zoologické zahradě ozvláštní netradiční trojice ošetřovatelů. Potravu zvířatům a zajímavosti z jejich života totiž návštěvníkům naservírují Mikuláš s andělem a čertem. Neobvyklé krmení čeká v 11 hodin makaky jávské a od 14 hodin pak pár lvů pustinných. Dětští návštěvníci se mohou těšit na malé překvapení.

Kuba a tři čerti. Divadelní soubor Tábor zve děti od pěti let s rodiči do Divadla Oskara Nedbala na rozpustilou pohádku o lásce s dobrosrdečnými čerty. Zhruba hodinové představení začne ve 14.30 hodin.

Kostýmovaná prohlídka. Chcete-li zábavnou formou nahlédnout do života města ve středověku, prohlédnout si gotický sál i působivé podzemí, vydejte se na prohlídku těchto prostor s dobově oděnou průvodkyní. Výprava startuje ve 13 hodin a na cestu si budete svítit jen lucerničkami.

Tvrdohlavá žena. Do rámce oslav 130 let od otevření historické budovy divadla se zařadí také večerní představení nastudované Divadelním souborem Tábor. Známou báchorku Josefa Kajetána Tyla shlédnout návštěvníci divadla od 19 hodin.

Adventní benefiční koncert pro Klíček. Na působivé zastavení se svým vánočním repertoárem zavítá do Staré radnice famózní cimbalistka a vokalistka Zuzana Lapčíková se svou doprovodnou kapelou.
Výtěžek z prodeje vstupenek na tento koncert bude věnován Dennímu a týdennímu stacionáři Klíček, který poskytuje sociální služby uživatelům s mentálním a kombinovaným postižením. První tóny zazní v 19 hodin.

Soutěž o nejhezčí a nejchutnější vánočku. Název akce v hotelu Palcát hovoří za všechno. Dodejme jen, že se koná už popáté a je součástí zmiňované dvoudenní kreativní výstavy Art Tábor. Soutěžící produkt jsou přijímány odbornou porotou od 9 do 13.30 hodin. Pročpak byste nemohli vyhrát právě vy…?

BECHYNĚ

Jak čertík psal vánoční přání. Do malého sálu kulturního domu si mohou rodiče se svými potomky zajít na veselou pohádku plnou písniček, kterou si pro ně připravilo Divadélko Máma a táta. Představení začíná v 10 hodin, už o hodinu dříve je ale v Hrošíkovi pro děti otevřena tvořivá dílnička.

CHOUSTNÍK

Rozsvícení vánočního stromku. Sváteční nálada dorazí v sobotu před obecní úřad v Choustníku. Rozsvícení tamního vánočního stromku s koledami a voňavým svařákem okoření malý jarmark výrobků dětí z místní školy.

CHOTOVINY

Mikulášská nadílka. Spolek přátel školy Chorovány přichystal pro malé i velké obyvatele obce mikulášskou nadílku. Akci, která se koná mezi 15. a 18. hodinou v kulturním domě, vyšperkuje dětská diskotéka a zábavné soutěže.

JISTEBNICE

Rozsvícení vánočního stromu. Spolek emancipovaných kluků sympaťáků SEKS zve všechny občany i návštěvníky Jistebnice na náměstí. V 17 hodin tam bude slavnostně rozsvícen vánoční strom a páter Mariusz Piwowarczyk pronese své adventní slovo. V rámci doprovodného programu vystoupí skupina lesních rohů, koledy zazpívají jistebnické školní děti, skupina Jistebnické zpívánky a nakonec i sbor jistebnických učitelek. Chybět samozřejmě nesmí ani „zahřívací“ a chutné občerstvení. Už předtím – od 15.30 hodin – se v průjezdu radnice koná prodejní vánoční výstava výrobků od žáků jistebnické MŠ a ZŠ.

PADAŘOV

Adventní trhy. V 16 hodin se v Padařově otevře pomyslná brána adventních trhů plných lákavého vánočního i jiného sortimentu. A pro ty, kteří se chtějí zdržet a pobavit, vypukne od 19 hodin nefalšovaná čertovská zábava.

ŽELEČ

Robert Vano. V želečské obrazárně Špejchar přivítají od 18 hodin vzácnou návštěvu, která tam i přenocuje. Především ale tento světoznámý fotograf představí tvorbu třinácti fotografů.

NADĚJKOV
Jihozápadní Turecko. Nadějkovská Čajovna Na stezce se těší na poslední letošní besedu. V 17 hodin se zde mohou zájemci už poněkolikáté setkat s cestovatelem, přírodovědcem, učitelem a truhlářem Jindrou Částkou z Kvasejovic. Tentokrát se společně vypraví do jihozápadního Turecka a čeká je i malá ochutnávka tamního typického jídla.

MLADÁ VOŽICE

Otvírání adventu. U adventních stromů na náměstí si můžete od 15 hodin poslechnout vystoupení pěveckých sborů z mladovožické základní školy. Jen o hodinu později pak začne v kostele sv. Martina koncert žesťového sextetu Hradní stráže.

VESELÍ NAD LUŽNICÍ

Rozsvícení vánočního stromu. Slavnostní chvíle spojené s adventem si užije mezi 14. A 17. hodinou také veselské náměstí. V bohatém programu vystoupí mažoretky a žáci ZŠ Blatské sídliště, letečtí modeláři Let´s fly, děti z Dětského domova Radenín, akustické duo Terka a Štěpán, Veselský chrámový sbor a zpěvák David Deyl. Hostem akce bude také zlatý český paralympionik Arny Petráček. Slavnostního odhalení se dočká nový betlém vyřezávaný Janem Ambrožem a součástí akce jsou také vánoční trhy.

Chození za úplňku. U hotelu Lucia si dají v 17 hodin sraz členové a příznivci spolku Chodci za úplňku a s nimi i všichni ti, kteří chtějí odhalit kouzlo večerních úplňkových procházek krajem kolem Veselí.

NEDĚLE (3. prosince)

BECHYNĚ

Advent v Bechyni. Do lázeňského města nad Lužnicí připluje adventní atmosféra v 15 hodin. Právě v tuto hodinu se v muzeu otevře tradiční trh, jehož součástí se stanou i tvořivé a výtvarné dílny pro děti. V 16 hodin zpestří návštěvu trhu vystoupení týnského sboru Aleluja a andělé budou od dětí vybírat dopisy Ježíškovi. V 18 hodin starosta města slavnostně rozsvítí strom na náměstí a atmosféru podvečera dokreslí vystoupení Nuzického zvonku.

CHÝNOV

Adventní trh ve dvoře u Svobodů. Zdobení stromečku, hudba, krmení koz, dárečky i vyrábění věnců, svícnů a dalších vánočních věcí. Nejen to nabídne chýnovský adventní trh ve dvoře, jehož vrata se pro veřejnost otevřou ve 14 hodin. Ve 14.30 hodin ho doplní čtení pro děti v modlitebně Církve bratrské.

SOBĚSLAV

Kuba a tři čerti. Protagonisté Divadelního souboru Tábor přijedou v 15 hodin do soběslavského kulturního domu s hravým pohádkovým představením, jehož součástí se stane i mikulášská nadílka.

MALŠICE

Adventní trhy. Stejně jako na jiná místa Táborska se i do Malšic nastěhují trhy s adventním a vánočním zbožím doprovázený občerstvením a sváteční náladou. Od ranních hodin je hostí dvůr malšického úřadu.

VESELÍ NAD LUŽNICÍ

Mikulášská nadílka s pohádkou. Veselský kulturní dům navštíví v 15.30 hodin Nepovedený čert. Tedy spíš pohádka stejného názvu, kterou si pro děti připravila divadelní společnost Kos. Zpestřením představení se stanou soutěže s Mikulášem, čertem a andělem, kteří s sebou jistě budou mít i sladké pamlsky jak odměnu.

TÁBOR

Vyšla hvězda jasná. Táborský pěvecký spolek Hlahol pořádá již tradičně v předvánočním čase sérii adventní koncertů. V neděli od 14 hodin je možno slyšet jím nacvičené skladby ve Sboru božích bojovníků ve Farského ulici.

Dagmar Pecková v divadle. Vynikající mezzosopranistka Dagmar Pecková se představí příznivcům vynikající hudby v Divadle Oskara Nedbala. A nebude sama – doprovodí ji komorní soubor složený z výtečných mladých hudebníků Barocco sempre giovane. Od 19 hodin zazní divadelním sálem skladby všech slohových období včetně hudby 21. století, a také klasické vánoční koledy.

Předvánoční hecboj dvojic. Populární sportovní klání je určené všem, kteří si chtějí oddechnout od rostoucí předvánočního stresu a zažít spoustu radosti a zábavy. Organizátoři z České unie sportu připravili tradičně rozmanitou paletu tradičních i netradičních soutěží v bazénu, v hale i v kuželně. Dvojice neomezené věkem ani pohlavím se mohou k prezenci dostavit v 7 hodin do vestibulu plaveckého stadionu.

RATIBOŘSKÉ HORY

Vánoční jarmark. Waldorfská základní škola Mistra Jana v Ratibořských Horách, dětský klub Janíček a ZŠ a MŠ Ratibořské Hory pořádají od 13 do 17 hodin Vánoční jarmark ve školních prostorách. Jeho návštěvníci se mohou těšit na výrobky dětí, rodičů i veřejnosti, a samozřejmě také na lákavé domácí občerstvení. Výtěžek z prodeje půjde na podporu neziskové organizace Janíček. V 16 hodin pak zazpívají děti vánoční koledy v kostele sv. Vojtěcha na návsi.

ŽELEČ

Betlémský příběh. Poutavé scénické zpracování vánočních koled v doprovodu živého orchestru a za účasti několika desítek zpěváků a hudebníků z Táborska zavítá také do želečského kulturního domu. Začátek vystoupení je v 18 hodin.