Tábor - Slavnostní vernisáž výstavy obrazů Milana Nakonečného Theatrum Mundi bude zároveň oslavou jeho 87. narozenin. Na zahájení v pátek 8. února od 18 hodin v Galerii 4MAT vystoupí intermezzo Vojtěch Vrtiška a Stanislav Fakan. Veřejnost výstavu může vidět do 6. března.

Soběslav - V pátek 8. února od 19.30 hodin v kulturním domě začíná tradiční událost, Společenský ples města. Letošním hlavním hostem je Helena Zeťová. Hraje Fordance Orchestra ČB a také Cimbálovka z Milotic. Nebude chybět ochutnávka vín Vladimíra Tetura.

Tábor – Oslava čínského nového roku prasete se koná v sobotu 9. února od 16 hodin na Střelnici. Děti odpoledne pobaví hry či kouzelnická show. Večer se dospělí mohou těšit na DJ´s, tombolu i půlnoční přípitek s ohňostrojem.

Chotoviny - V sobotu 9. února od 19 hodin v kulturním domě sehraje divadelní a hudební spolek Rubikon Tábor divadelní komedii Sudí na římse. Vstupné činí 70 korun.

Planá nad Lužnicí - V sobotu 9. února od 20 hodin se v Sokolovně pobavíte na Sousedském plese. Ten láká na předtančení, občerstvení i slosovatelné vstupenky. K poslechu a tanci hraje Pitt Band. Vstupné je 250 korun.

Tábor - V Hotelu Palcát se v sobotu 9. února od 19 hodin koná Ples sportovců, který letos ozvláštní mimo klasické vyhlášení ankety o nejlepšího sportovce roku 2018 také sportovec čtvrtstoletí. Večer moderuje redaktorka ČT Sport Petra Staňková a o hudební doprovod se postará kapela BlueBand. Vstupné je 150 korun.

Chýnov - V neděli 10. února od 15 hodin divadelní spolek Rubikon zahraje v restauraci Na Radnici divadelní pohádku Kašpárkovy čertoviny. Vstupné činí 30 korun.