NEDĚLE

DRAŽICE

Soutěž dýní. V Dražicích budou členyk Sdružení rodičů ZŠ Dražice obcházet domovy občany, kteří se zapojili do Soutěže dýní a vystavili svůj výtvor na viditelné místo před svým domem. Nejlepší hodnocené exponáty se mohou těšit na tři výhry formou losu i na cenu poroty v podobě poukázky na 500 Kč do hračkářství.        

SOBĚSLAV

Deskohraní. Tradičně o 14. hodině zasednou v soběslavské kinokavárně za stoly milovníci deskových her od těch nejmenších až po dospělé, začátečníci i zkušení hráči. Vybírat mohou z téměř třiceti druhů známých i neznámých hr, které je jaksepatří pobaví i poučí.

Vzpomínka na židovské občany. U pamětní desky v místě bývalé synagogy v Jirsíkově ulici se od 15 hodin koná vzpomínková akce s krátkým obřadem, která si připomene židovské občany Soběslavi. K Lužnici u této příležitosti zavítá i skupina členů kongregace Beth Shalom z USA v čele s rabínem Jay Perlmanem.

TÁBOR

Bohoslužba k 500. výročí evropské reformace. Do Masarykova domu ve Smetanově ulici zve Českobratrská církev evangelická na bohoslužbu k jubileu evropské reformace. Svého slavnostního zahájení se zároveň dočká česko-německá výstava Labuť, husa a církev, která přiblíží vztah Martina Luthera s českou reformací. Bohoslužba se koná od 9.30 hodin.

Akustický punk-rock. Tábor navštívili slovinští „divočáci“ Start at zero už v březnu. Tentokrát se dva členové této formace vracejí do pivnice U Zlatého lva jen s kytarami a představí akustické verze skladeb své kapely. jejich koncert startuje ve 20.30 hodin.