Zhruba v sobotních 13:20 došlo na silnici I/20 v Čejkovicích na Českobudějovicku - mezi Dasným a Češnovicemi na hlavním tahu z Budějovic na Písek a dál na Prahu - k hromadné dopravní nehodě.

V sobotu se smělo po dlouhé pauze na další oblíbený trh na Českobudějovicku. V Boršově nad Vltavou více než dvacítka trhovců nabízela sladké i slané pečivo, sazenice, řemeslné výrobky nebo ryby.

Vyprodáno během tří hodin. Tak vypadal letos prodej sezónních míst pro malá plavidla v přístavu České Vrbné na okraji Českých Budějovic. Dosvědčuje to mimořádný zájem o cestování po řece v hausbótech nebo jiných menších lodích.

Nejvyšší denní teploty kolem 15 °C a jen přeháňky, nikoliv silné deště očekávají v nejbližších dnech na jihu Čech meteorologové. Počasí by se tak mělo "uklidnit". Vodní toky už naštěstí po páteční až sobotní kulminaci v neděli 16. května v regionu setrvale klesaly. Ani teplotní rekordy by se neměly v nejbližších dnech vyskytnout.

Díky vstřícnosti novorozeneckých oddělení jihočeských nemocnic vám každou neděli na stránkách Deníku přinášíme fotky nejmladších dětí, které se narodily v Jihočeském kraji.