Písečtí dnes otevřou další opravený dům pro seniory s pečovatelskou službou. Budou v něm bezbariérové malometrážní byty se zvláštním režimem. Počet těchto bytů se v Písku přiblíží k 360.
Dnes odpoledne prachatičtí zastupitelé s konečnou platností rozhodnou o tom, zda 
a kam se bude stěhovat prachatická střelnice. Musejí totiž částečně změnit právě vznikající územní plán města a jeho okolí. Pokud by s přesunem střelnice nesouhlasili, musejí se podřídit vyhlášené stavební uzávěře. Jednání zastupitelů začíná v 16 hodin 
v sále Národního domu.

Také dnes se na táborském stadionu Míru strhne atletický souboj mezi středoškoláky. Krajské kolo soutěže Corny pohár navštíví československý rekordnam na 200 metrů Pavel Maslák.
Řidiči v Českých Budějovicích se mají od úterý na co těšit. V části Lidické třídy od náměstí Jiřího z Poděbrad po Mánesovu začne frézování vozovky. Opravy důležité dopravní tepny a s tím související uzavírky potrvají až do konce října. Lidická bude sice po většinu akce alespoň zčásti průjezdná, ale přesto se dají čekat kolony. Úplná uzavírka čeká Lidickou jen o víkendu 20. a 21. října.

Středu zasvětilo komunitní centrum Cheiron – T v Táboře Dni sousedství. Na Kozí plácek v Děkanské ulici v době od 16 do 19 hodin mohou přijít nejen sousedé centra, ale všichni ti, kteří chtějí nahlédnout pod pokličku neziskové organizace. A bude se jamovat, vyrábět šperky, hrát hry. Vystoupí dětský romský taneční soubor Čiriklore a po celou dobu se bude konat pouliční bazar. 

Ve čtvrtek se poprvé otevřou dveře nové mateřské školy v Dřítni, která přivítá 80 dětí.V J. Hradci se od pátku do neděle konají 18. slavnosti Adama Michny z Ottradovic aneb 400 lét nejslavnější sbírky tanců všech časů Michael Preatorius: „TERPSICHORE".

O víkendu čeká Strakonice Václavská pouť. Chovatele potěší aukce beránků v areálu za hřbitovem v sobotu od 9 hodin. Zajímavá jistě bude i soutěž v přesnosti přistání padákem na strakonickém letišti ve stejném čase.
Akce vznikla před deseti lety jako poděkování všem, kteří Krumlovu pomohli odstraňovat následky povodní roku 2002. Stejně jako první ročník Svatováclavských slavností je i letošní ročník po deseti letech věnován všem, kteří pomohli městu Český Krumlov 
a jeho obyvatelům opět nad vodu. Na náměstí Svornosti bude od pátečního poledne po celou dobu slavností k vidění svatováclavský jarmark s tradičním zbožím a pochutinami, oficiálně pak budou slavnosti zahájeny v pátek v 18 hodin. V sobotu nebude chybět oblíbená Svatováclavská noc otevřených muzeí a galerií.

V Plané nad Lužnicí týden uzavřou také Svatováclavské slavnosti, které začínají již ve čtvrtek a potrvají až do neděle. Na programu jsou vystoupení pěveckých sborů, mše, sportovní akce, jarmark, divadla a v sobotu ve 14 hodin slavnostní příjezd svatého Václava s průvodem na plánský ostrov.