Na bývalém letišti na Všechově u Tábora si tak dala sraz více než čtyřicítka zemědělských strojů, převážně traktorů. Společně pak stroje krátce po poledni vyrazily na protestní jízdu ze všechovského letiště směrem k Táboru.

Důvod demonstrace vysvětlil Miroslav Vondruška ze zemědělské společnosti Reprogen z Plané nad Lužnicí.

"Protestujeme proti zemědělské politice současné vlády. V současné době se bude schvalovat zemědělský strategický plán, který rozhodne, jakým směrem se bude zemědělství dále ubírat. Nynější vláda původní plán, který se připravoval dva roky, naprosto shodila ze stolu a chce ho přepracovat. Má jít o podporu malých zemědělců. S tou se počítalo už v původním plánu, akorát byla nižší. Podle mého názoru jde o rozbíjení velkých podniků. Jediný, kdo na tom vydělá, budou majitelé půdy. S jejich návrhem nesouhlasíme, chceme, abychom měli stejné podmínky jako okolní státy v Evropské unii. To, co předvádí naše vláda, je likvidace českého zemědělství," uvedl.

V Táboře zahájili unikátní výstavu Fotostopa 2022. Snímky policejních techniků z míst činů i další zajímavosti z reálné práce jihočeské policie lze vidět do 6. března v Galerii 140.
Oběšenec, nahá mrtvola v lese, krvavé stopy. Policisté odhalili zákulisí práce

Jízdou traktorů chtěli podle jeho slov zemědělci připomenout české společnosti, kdo v České republice tvoří potraviny, o které by spotřebitelé jinak mohli přijít.

Proti argumentům Agrární komory ČR a Zemědělského svazu ČR se naopak staví Asociace soukromého zemědělství, která si změny ve strategii bývalé vlády přeje.