Ve čtvrtek od 18 hodin se konalo slavnostní zahájení už 109. sezóny Divadla Oskara Nedbala v Táboře. Zároveň byl také starostou Štěpánem Pavlíkem oficiálně otevřen zrekonstruovaný prostor v Palackého ulici před divadlem, jehož úprava vyšla na 1,6 milionu korun.

Chodník, který se nacházel před novou budovou, byl totiž jako shromaždiště při vyprodaném představení ve velkém sále nedostačující. Návrh prostoru zpracoval atelier A-detail manželů Moniky a Martina Krausových. Jeho úprava vyšla na 1,6 milionu korun.

Poté, co starosta Štěpán Pavlík slavnostně otevřel zrekonstruovaný předprostor divadla, si diváci mohli vychutnat vystoupení výjimečné osobnosti českého nového cirkusu Elišky Brtrnické, akrobatky a vzdušné choreografky, která se snaží najít jinou tvář pohybu ve výškách hledáním různých tvarů a forem vzdušné hrazdy.

Táborská setkání se letos budou muset opět obejít bez tradičního průvodu. Takto jej v minulých letech zachytili  fotografové Táborského deníku.
Jubilejní Táborská setkání: Těšte se na hudbu, šermíře, oheň

Následoval koncert klavíristy Karla Juráně a na závěr proběhl na jevišti koncert taktéž táborských a neméně vynikajících Kalle, které tvoří charismatické duo Veroniky a Davida Zemanových ověnčené několika hudebními cenami.

Loňská sezona byla pro divadlo těžká, kvůli koronavirovým opatřením a souvisejícím uzávěrám dorazilo jen 8 600 diváků. Běžná návštěvnost se přitom pohybuje okolo 60 tisíc. Diváci se tak mohli dočkat alespoň koncertů z balkonu či streamovaných po internetu.

V divadle však nezaháleli a kromě chystaného programu pro následující rok připravili edukační program pro děti, který je zábavnou formou seznámí se vznikem a vývojem divadla od pravěku až do do období renesance.