V redakci Deníku se hromadily dotazy, jak to vypadá s největší uzavírkou v městě Táboře, za kterou může rozsáhlá rekonstrukce Jordánské hráze. Zeptali jsme se proto přímo na radnici.

Jak informoval starosta Štěpán Pavlík, vývoj stavby sleduje průběžně. „Stavba jde podle plánu, harmonogram je dodržován, i když to trochu kolísá, někdy se objeví mírné zpoždění. Listopadový termín otevření platí,“ uvedl.

Část opravy mostu investuje Jihočeský kraj a Správa a údržba silnic. „Tam lehké zpoždění skutečně vzniklo, ale jejich část měla být hotova o měsíc dříve, takže na termín zprovoznění samotné lávky to nebude mít vliv,“ vysvětlil s tím, že je počítáno s první polovinou měsíce listopadu.

Zdroj: Deník/Lenka Pospíšilová

„Žádné komplikace tam nevznikly, žádné překvapení se nekoná. Už jde skutečně jen o pár týdnů do otevření,“ míní táborský starosta.

Vrátí zpět i vrby

Jak doplnil místostarosta Radoslav Kacerovský, citlivou věcí, která stavbu provázela, bylo kácení vzrostlých stromů. „Týkalo se to konkrétně dvaceti vrb bílých, které zde rostly. Jedenáct z nich bylo nemocných, takže by ke kácení v blízké budoucnosti stejně došlo,“ podotkl k tématu.

Táborská setkání, ilustrační foto.
Tábor se oblékl do svátečního hávu. Táborská setkání přináší řadu novinek

Upozornil také, že se počítá s novou výsadbou. „Stromy se tam určitě vrátí, počítáme se stejným počtem téhož druhu. Osobně sleduji stavbu a jsem v kontaktu s realizační zahradnickou firmou, pohlídám si, aby došlo k co nejkvalitnější náhradě a výsadbě, včetně kvalitního podloží s vidinou dlouholeté životnosti stromů,“ uvedl místostarosta.

Pozor na plánované uzavírky

Jak doplnil mluvčí města Tábora Luboš Dvořák, důležitou informací je, že stavba mostu přechází do druhé poloviny a s tím je spojená celková uzavírka. „Jde o již medializovanou informaci, kdy dojde k uzavření i pro MHD a složky IZS v pátek 22. září od 8 do 12 hodin. Bez této výluky se nedají technologické postupy na stavbě uskutečnit,“ připomněl.

Neřesti Táboráků objektivem fotoaparátu. Uzavírku jordánské hráze stále někteří řidiči nerespektují. Smí sem jen autobusy, vozy stavby a záchranářů.
V zákazu na jordánské hrázi načapali strážníci stovky řidičů. Jednoho opakovaně

Společnost Dopravní značení Janev podle Dvořáka také avizovala, že poslední zářijový víkend bude hráz také uzavřena. „Tentokrát se to bude týkat nočních hodin, od 22 do 6 hodin ráno,“ dodal fakta. Připomínáme také, že přes hráz smí kyvadlově projíždět je autobusy MHD, vozidla stavby, vozidla Jihočeského kraje a složky integrovaného záchranného systému.

Uzavírka hráze se týká i festivalu Táborská setkání, kdy jde o bezpečnost účastníků v době trvání ohňostroje, hráz tak bude uzavřena i pro pěší a cyklisty v sobotu 16. září od 21 do 22.15 hodin. Radnice totiž očekává tisíce návštěvníků a nerada by, aby si někdo způsobil na staveništi úraz.