Úderem 9. hodiny dopoledne sportovní akci zahájili zástupci Okresního sdružení hasičů (OSH) v Táboře, ale i starosta Sboru dobrovolných hasičů (SDH) Veselí nad Lužnicí Stanislav Kaisler, starosta města Veselí nad Lužnicí Vít Rada a senátor a starosta Mladé Vožice Jaroslav Větrovský.

Starosta SDH Veselí nad Lužnicí Stanislav Kaisler v úvodní řeči požádal patrona hasičů sv. Floriána o shovívavost a přívětivé počasí. „Přeji nám, aby počasí vydrželo co nejdéle, i když předpověď byla všelijaká a aby se všem povedly sportovní výkony,“ zmínil.

Běhu požárnické všestrannosti v Oldřichově se zúčastnilo 21 sborů dobrovolných hasičů z Táborska. Nejlépe si vedla Zhoř a Horní Střítež.
V Oldřichově hasiči z Táborska změřili síly v požárnické všestrannosti

Na jeho slova navázal senátor Jaroslav Větrovský a popřál mladým hasičům a hasičkám štěstí. „Vybrali jste si krásného koníčka, protože být dobrovolným hasičem je nádherné poslání na celý život,“ uvedl s tím, že si dobrovolných hasičů osobně váží. Poděkoval také všem trenérům a vedoucím za jejich nezištnou a prospěšnou práci s mládeží.

Starosta Veselí nad Lužnicí Vít Rada dodal, že si nesmírně váží toho, že městečko na soutoku dvou řek může hostit nadějné sportovce z celého okresu. „Sluníčko se na nás usmívá, i to může být předzvěst toho, že jednotlivé hlídky budou v disciplínách úspěšné,“ řekl a poděkoval všem za hojnou účast. „Díky patří i hasičům dospělákům, kteří hájí nejen hodnoty majetkové, ale také lidské,“ dodal Rada.

Starosta OSH Tábor Alois Pazdera zahájil plnění disciplín také několika slovy. „Přeji si, aby se všem v soutěži dařilo a zvítězili jste ve svých očích všichni, kteří závod dokončíte. Mnoho sportovních úspěchů,“ usmíval se.

Jarní kolo hry Plamen pro kolektivy mladých hasičů v sobotu 1. června na Stadionu Míru.
Na kraj postoupili Turbošneci ze Slap

Mladí hasiči v kategorii starší ve věku od 11 do 15 let změřili síly v disciplínách jako štafeta 4 krát 60 metrů, klasický požární útok, štafeta CTIF, požární útok CTIF a štafeta požárních dvojic. Vyhlášení celkových výsledků za ročník 2021/2022 se účastníci dočkali kolem 15. hodiny odpoledne. Nechybělo tradiční hodnocení kronik, kdy tři nejlépe zpracované ocenila porota dortem.

Celkové výsledky

1) Malšice Vejři.cz

2) Smrkov

3) Zhoř u Tábora B

Výsledková listina včetně podzimního běhu požárnické všestrannosti a nedělních disciplín: štafeta 4x60m, štafeta CTIF, útok CTIF, klasický požární útok a štafeta požárních dvojic.Zdroj: Deník/Lenka Pospíšilová

Nejlépe zpracované kroniky sborů:

1) SDH Červené Záhoří

2) SDH Běleč

3) SDH Hlavatce