V čele konvoje jel se svým domadělem místní mechanik Radek Holota, jeho osádka na cestu vztyčila dokonce obecní prapor. Účastníci pocházeli z okolních obcí jako Myslkovice, Zvěrotice, Soběslav, ale třeba i z Kardašovy Řečice. Právě za elektrický traktůrek, který vážil nejdelší cestu až z Jindřichohradecka, si jeho vlastník odnesl Cenu starosty.

V sobotu 22. června se konal 5. ročník traktoriády v Sedlečku.
Zlato z výroční traktoriády putovalo do Soběslavi

Jak zmínil hlavní pořadatel a současně první muž obce Vlastimil Bočánek, s přípravami akce začal již před třemi měsíci. „Nesmírně si proto vážím všech, kteří nás přijeli podpořit i v tomto nehezkém počasí,“ poděkoval za účast.

Nečekané zážitky

Oblíbenou jízdu na vozatajském voze s Radkem Žákem z Vesce si i přes nekomfort nenechali ujít děti ani dospělí. „Sice na nás pršelo a sem tam na nás přilétlo i samotné bláto, ale byl to super zážitek,“ zhodnotil návštěvu traktoriády Matěj Vavera ze Soběslavi. Přihlížející s zájmem také pozorovali vyprošťování aut, která uvízla v bahně.

Změna plánu

Letos se kvůli deštivému počasí nekonaly ani soutěže traktorů, ale na řadu přišel náhradní program. Centrum všeho dění se přesunulo pod zastřešenou pergolu. Poháry si odnášeli nejen vlastníci nejhezčích strojů vybraní návštěvníky v hlasování, ale také nejsilnější muži z přetahované či nejrychlejší závodníci v pití piva.

Nechyběla bohatá tombola a občerstvení, na rožni se opékalo také sele. Večer potom nabídl živou hudbu v režii kapely Eden.