Práce na jeho přestavbě odstartovaly loni na podzim a v současnosti už se řítí do finiše. Stanoveným pečetním datem je sice 30. červen, ale zástupci investora mají v kalendáři zakroužkovaný bližší termín. Potvrzuje to výkonný ředitel klubu FC MAS Táborsko Josef Holub. „Rádi bychom všechno zahájili už 13. června, kdy chceme uspořádat turnaj přípravek. Spolu s ním by se konal i den otevřených dveří,“ upřesnil.

ZA KOLIK? Náklady na přestavbu hřišť na Soukeníku jsou vyčísleny na 21 793 000 korun. Jihočeský kraj i město Sezimovo Ústí se na ní shodně podílí 2 miliony korun. Zbytek hradí FK Spartak MAS Sezimovo Ústí coby investor.

Sportovní areál uprostřed lesa, ve kterém vyrostl nespočet fotbalistů, svůj účel neztratí, ba naopak. Dvě nové travnaté plochy o rozměrech 105 x 68 metrů vybudované napříč dosavadního hřiště významně povýší výchovu mladých fotbalistů; sloužit přitom budou nejen k jejich přípravě, ale stanou se i domovským zápasovým stánkem pro přípravky, dorosty a mužský B-tým FC MAS Táborsko.

Vedle původního fotbalového hřiště ustoupil novému projektu také původní běžecký ovál, který ho obepínal. Právě díky tomu získali stavbaři dostatek prostoru pro záměr vybudovat v šíři areálu, který stojí na pozemcích města, dvě fotbalové plochy s naprosto standardními rozměry pro soutěžní zápasy.

Zachována naopak zůstala původní hlavní tribuna, jen se při „přesměrování“ hracích ploch na šíři původního hřiště ocitne za brankami.

„Máme samozřejmě obrovskou radost z toho, že se všechno podařilo a výrazně se zlepší možnosti tréninkového procesu,“ prohlásil Josef Holub. „Konečně budeme mít zázemí našich mužstev na jednom místě. Až doposud musely některé týmy během týdne neustále cestovat mezi několika stadiony. Díky přestavbě si navíc kladnými body pomůžeme v licenčním řízení Sportovních center mládeže,“ připojil další klady.

Čeká se na jaro

V současné době už je většina klíčových prací na ploše Soukeníku včetně zavlažování skončena a zbývá tak dostatek času na kompletní dokončení přestavby. „Čekáme už jen na jarní počasí,“ podotkl s úsměvem Josef Holub.

Radost z toho, že do průběhu prací neprosákly žádné mimořádné komplikace, má i Jaroslav Jankovský, který je investorem, tedy zapsaným spolkem FK Spartak MAS Sezimovo Ústí, pověřen stavebním dozorem. „Nevyskytly se žádné potíže. Dodavatelé plnili stanovené termíny, a ani počasí nás nepozlobilo. Teď ve čtvrtek jsme měli kontrolní den se zástupci města a všechno proběhlo hladce. Snad to tak i vydrží,“ přeje si.

Jaroslav Jankovský upřesnil i další dění na Soukeníku. „Do 10. dubna máme v plánu plochu osít, aby se trávník dobře a včas uchytil. Dojde i na další finální práce, jako například zabudování střídaček, umístění záchytných sítí za brankami, zábradlí kolem plochy a podobně,“ řekl. Zajímavé je, že na svažité části terénu budou využity i zbytky umělé trávy, která byla dříve položena na táborském stadionu v Kvapilově ulici.