Jak sdělil Adam Ježek, benzín je levnější, a proto se rozhodl natankovat do zásoby. „Přijel jsem si natankovat do kanystrů. Benzín kromě automobilu používám, jak do motorové pily, tak třeba i do zahradní sekačky,“ vysvětlil.

Na čerpacích stanicích bylo celý den opravdu rušno. „Lidé blázní, tvoří se tu fronty, tankují plné nádrže a další přivezené nádoby,“ popsala obsluha benzinky v Plané nad Lužnicí.

Na nová nařízení vlády reagují i provozovatelé obchodů. Prodejna masných výrobků a uzenin s pobočkami v Plané i v Táboře u nádraží omezila konzumaci výrobků na místě. „Potraviny budeme nadále prodávat, ale už je nebudeme nabízet formu bufetu a hotových jídel. Ty si lidé budou moci zakoupit jen domů, protože se tu už nesmí zdržovat,“ vysvětlil zaměstnanec, který popisoval výlohu.

Obchody také zažívají velký nápor zákazníků, někdy nestačí doplňovat zboží. Mizí zelenina, ovoce, maso, drogerie a toaletní papír. Prodavači už nasazují ochranné rukavice, z rozhlasu zní hygienická doporučení, aby lidé používali jednorázové rukavice a udržovali dvoumetrové rozestupy.