Organizátorka Michaela Oubramová Radová netajila radost z toho, že už jen dvě hodiny po pátečním otevření akce je kulturní dům plný lidí. „Trochu jsme se s kolegyní bály. Přece jen dva roky jsou velmi dlouhá doba. Ale lidi jsou skvělí a přišli nás podpořit,“ řekla. Zavzpomínala i na nucenou přestávku. „V roce 2020 jsme museli akci zrušit dva dny před jejím začátkem. Bylo hodně negativních reakcí jak ze strany návštěvníků, tak obchodníků. O to více jsem ráda, že to tak pěkně jede,“ dodala.

Od bitvy u Sudoměře uplynulo 602 let. Znovu se rozhořela na stejném místě 26. března 2022.
VIDEO: U Sudoměře opět válčili husité. Stejně jako před 602 lety

Vzhledem ke svému zaměření jsou účastníky takových akcí především ženy a děti. Například Iva přijela z Tábora se svojí matkou. „Dělala jsem taková ptačí hnízda, která dáme do květináčů. Jsme pravidelnými účastníky a dvouletá nečinnost byla nepříjemná,“ řekla.

Veletrh nabídl nejen možnost nákupu, ale také dílničky a workshopy. Jeden z nich byl v režii Diakonie české církve evangelické Rolnička Tábor a Soběslav, která poskytuje služby klientům s mentálním a kombinovaným postižením. „Máme také chráněné dílny, kde si klienti vydělávají peníze. Dnes tady tyto výrobky prodáváme a kromě toho máme připravenou i workshopovou dílničku pro děti. I to je součást terapie, protože klienti musejí věnovat pozornost práci, umět vrátit dobře peníze a podobně,“ řekla za Rolničku Štěpánka Pavlíčková.

První Kreativ se konal v roce 2011. Tehdy na něj přišlo za víkend pouhých osm set lidí. Poslední roky už to bylo kolem 2500 návštěvníků.

Konec zimní sezóny 2021/22 ve Skiareálu Lipno. Konec zimní sezóny 2021/22 ve Skiareálu Lipno. Anička Strouhalová, Ela Vítovcová a Anička Šedivá a Iveta a Dan Vítovcovi si lyžovačku pod azurovou oblohou pochvalovali.
OBRAZEM: Azuro, teplo a k tomu sníh. Lipno na sjezdovky láká poslední lyžaře