Letos převažovaly pohádkové postavy. Sněhurka dorazila i se svými sedmi trpaslíky, princezna ze mlejna Eliška se svým Jindrou vzala i čerta s vodníkem, nechyběly ani celé rodiny jako včelí či slepičí. Z oceánu vážily cestu mořské víly a přes mírnou zimu na návštěvu přijeli sněhuláci z ledového království. Mezi další maškary patřili berušky, princové, ale i kutilský tým Pat a Mat, dinosaurus, upír, námořník, šmoula, žirafa, jeskyní lidé či kominíci.

Mezi oblíbené převleky patří i ty zvířecí, každoročně si nenechá košický masopust ujít například medvěd. Letos si pro tuto příležitost dokonce pořídil nový kožich. A předzvěstí jara byl nečekaný přílet obřího čápa, který se usadil na stavidle rybníka a předváděl své načechrané peří.

Vedoucí vůz konvoje se nechal inspirovat aktuálním tématem a cestou šířil postřik proti obávanému viru. "Vymýcení virů v Čechách, to dokáže naše sprcha. Ani Tiňťoňk ani Fil, nedostane koronavir," znělo heslo zasahující jednotky.

Cestou se účastníci samozřejmě nechali hýčkat místními obyvateli a pochutnávali si na slaném i sladkém občerstvení i velkém výběru nápojů.