Starosta Chýnova Ondřej Jaroš neskrýval při slavnostním otevření obchvatu radost. „Je to obrovská úleva. Přijde mi skoro neuvěřitelné, že po tolika desítkách let a martýriích s tím spojených se podařilo vše dotáhnout do úspěšného konce. Centru Chýnova se neuvěřitelně uleví. Zásadním benefitem bude odklonění nákladní dopravy, která centrum města neskutečně zatěžovala,“ uvedl. Podle měření z předloňského června projelo během jednoho dne Chýnovem téměř 15 tisíc aut, z toho zhruba 2500 kamionů.

Stavba dlouho očekávaného obchvatu na frekventované silnici měla zpoždění. Původně se totiž měla otevírat už v červnu. Plán ŘSD ale zhatil soud, který loni zrušil již pravomocné stavební povolení. Soud jednal na podnět majitelky domu u silnice. Stavba, která začala už na podzim roku 2020, musela proto být loni v únoru na dva měsíce přerušena. Stavbu odblokovala až dohoda majitelky s městem, které dům odkoupilo. Dům s pozemky město vyšel na 4,5 milionu korun a v budoucnu se jej město chystá pronajímat.

Chýnov dál drtí doprava. Majitelka domku zablokovala stavbu obchvatu za čtvrt miliardy.
VIDEO: Naději vystřídalo zklamání a vztek. Chýnov dál drtí doprava

„Výstavbou obchvatu došlo k odstranění nevhodného vedení trasy silnice z hlediska směrových i sklonových parametrů, které již nevyhovovaly aktuálním vysokým dopravním intenzitám. Nová komunikace je výrazně bezpečnější a zajistí vyšší plynulost provozu. Po obchvatu obce Kámen, který byl zprovozněn před dvěma lety, se jedná o další modernizaci silnice I/19, která představuje důležitou komunikaci v jižní části republiky. Další stavbou, kterou na silnici I/19 aktuálně připravujeme, je obchvat Starého Pelhřimova,“ uvedl při zprovoznění stavby generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Slavnostního otevření se mimo jiné zúčastnili také ministr dopravy Martin Kupka, hejtman Martin Kuba či ředitel ŘSD Radek Mátl. Nechyběl ani bývalý starosta Chýnova Pavel Eybert.

Silnice I/19 propojuje Plzeň, Tábor a Pelhřimov a prostřednictvím silnice I/34 se u Humpolce napojuje na dálnici D1. Druhá část silnice začíná u Havlíčkova Brodu a přes Žďár nad Sázavou, Nové Město na Moravě a Bystřici nad Pernštejnem pokračuje až ke Svitávce, kde se napojuje na silnici I/43.

Stavba obchvatu Chýnova může pokračovat.
Stavba obchvatu Chýnova může pokračovat. Chýnovští koupili dům stěžovatelky

Ředitelství silnic a dálnic aktuálně realizuje celkem 243,4 kilometrů nových staveb. Jedná se o 148,2 km dálnic a 95,2 km silnic I. třídy.

O obchvat město usilovalo už desítky let. Podle měření z předloňského června projelo Chýnovem během jednoho dne téměř 15 tisíc aut, z toho zhruba 2500 kamionů. Obchvat dlouhý 3,6 kilometru vyšel na 262 milionů korun bez DPH. Obchvat vede jižně od města, první plány vznikly už v roce 1940.