Mnohem pohodlněji než dříve se dostanou návštěvníci do táborské zoologické zahrady. Využijí novou příjezdovou cestu, kterou mimo obydlenou oblast na vlastní náklady vybudovala táborská zoo. Silnice je komfortní asfaltová místo původně jen zpevněného povrchu. Nový příjezd do zoologické zahrady ocení i obyvatelé bydlící v okolí, protože odvede dopravu od jejich domů. Výstavbu nové příjezdové silnice umožnila změna územního plánu, díky které se bude moci dále rozvíjet i celá zoologická zahrada.

„Zoo patří k nejnavštěvovanějším místům celého regionu, každý rok k nám zavítají desítky tisíc lidí. Jejich příjezd byl komplikací hlavně pro lidi z nejbližšího okolí, což je nyní minulostí. Návštěvníci už nebudou projíždět pod okny rodinných domů, ale dostanou se k nám po nové pohodlné cestě mimo zástavbu. Právě to, že jde o obchvatovou komunikaci, je jejím největším přínosem,“ uvedl ředitel zoo Evžen Korec.

Vybudování nové příjezdové cesty umožnila teprve až změna územního plánu, která také počítá s dalším rozvojem zoologické zahrady a budováním nových výběhů pro zvířata. „Začít stavět jsme mohli díky rychlému vyřízení stavebního povolení. Všechna vyjádření a rozhodnutí jsme získali v nejkratším možném čase. Za tento konstruktivní přístup chci vedení města a jeho úředníkům velmi poděkovat,“ zdůraznil ředitel zoo.

Ředitel táborského gymnázia Pierra de Coubertina Petr Nývlt.
Převis zájemců o studium se většiny regionů vůbec netýká, říká ředitel gymnázia

„Město považuje zoologickou zahradu za důležitý cíl cestovního ruchu. Věříme, že vybudování nové příjezdové trasy odstraní problémy obyvatel Větrov, které souvisejí s intenzivní automobilovou dopravou skrz intravilán obce,“ prohlásil ještě před stavbou táborský starosta Štěpán Pavlík.

K napojení se již dříve vyjádřila i předsedkyně osadního výboru Větrovy Dana Kupková. „Stále si myslíme, že zoo nemá na Větrovech co dělat, ale má platnou licenci a je zřejmé, že se jí nezbavíme. Vybraná varianta dopravního napojení je jediným řešením, jak se zbavit automobilového provozu přes obec,“ uvedla.

Cesta je již částečně zkolaudovaná a řidiči ji mohou využívat. Problémem je dosavadní značení, které stále ještě řidiče naviguje k zoo původní cestou přes obytnou část. K jeho úpravě by mělo dojít před začátkem turistické sezony.