Veterán klub Chýnov svolal veterány na půl jedenáctou, kdy je ohlášena registrace účastníků spanilé jízdy. Od 11 do 12.30 hodin zde majitelé své krasavce vystaví, a tak si přijdou na své i jejich obdivovatelé.

Navíc se bude promítat unikátní dokument o historii závodů silničních motocyklů i motokrosu v nedalekém Sezimově Ústí z 50. let minulého století.

VÝZNAMNÍ HOSTÉ

Podle hlavního organizátora a současně chýnovského místostarosty Evžena Zadražila přislíbily návštěvu i velmi zajímavé osobnosti. „Hostem akce bude mistr světa, mistr Evropy a dvanáctinásobný mistr České republiky v enduru a motokrosu František Hrobský a také pravidelný účastník srazu, známý sběratel historických motocyklů Petr Hošťálek,“ upozornil.

HODINOVÁ PAUZA

Účastníky čeká vyjížďka s hodinovou přestávkou v Kamenici nad Lipou, startovné činí 200 korun a v ceně mají také občerstvení.

Na trase o délce 55 kilometrů automobily, ale i motorky uvidí letos pro změnu obyvatelé obcí jako jsou Záhostice, Nuzbely, Hroby, Kozmice, Křeč, Střítež, Černovice, Rytov, Včelnička, Kamenice nad Lipou, Bohdalín, Mnich, Bořetín, Psárov, Tříklasovice, Předboř, Mlýny, Chrbonín, Radenín a Lažany.