Absolvoval Střední školu ekologickou a potravinářskou ve Veselí nad Lužnicí, kam také v úterý zavítal přednášet a besedovat se studenty druhých a třetích ročníků. Vyprávěl jim o své cestě do Irska, kde žil půl druhého roku.

"Po střední škole jsem vyrazil do světa a rok a půl žil v Irsku, kde jsem se hodně naučil při focení mořských ptáků na divokých útesech. Postupem času jsem začal fotit starým analogovým foťákem na film. Baví mě nedokonalost snímků, barvy a nutnost přemýšlet nad každým záběrem," popsal.

V Irsku se chtěl naučit anglicky a vydělat si peníze na studium vysoké školy ve Skotsku. Když ale přišla nabídka, aby se jel potápět s velrybami, šlo studium stranou. Odjel do Polynésie natáčet velryby keporkaky.

"Kamarád Jirka s rodinou mě přibrali na cestu na opačný konec světa, do Království Tongy, kde se rodí mláďata keporkaků. Začal jsem trénovat freediving a dostal na starosti kameru, se kterou jsem keporkaky točil. Ještě po několika letech ze mě nevyprchal pocit z prvního setkáni s těmito elegantními obry," dodal.

Po návratu se v Praze věnoval zachraňování zvířat, což se postupem času stalo základem pro seriál České televize Zvířecí záchranka.

Při besedě došlo i na vzpomínky na akce, jež organizoval během studia na škole, kromě jiného například záchranu čapího hnízda či úpravu břehů pro hnízdění břehulí a ledňáčků.