V minulém týdnu nás zaúkoloval předplatitel Bohumil Baloun z Veselí nad Lužnicí. Přál si vědět o plánovaném vystoupení místní taneční skupiny Žába.

„Rád navštěvuji kulturní akce, které se ve městě dějí. Člověk se tam potká se zajímavými lidmi a nemusí se jen mračit," vysvětloval sedmasedmdesátiletý senior, jehož největší zálibou je klidná jízda na kole kolem Vlkovských pískoven.

My jsme pro něj zjistili, že skupina na pátek 7. a sobotu 8. června připravuje taneční akademii, která návštěvníky přenese pomocí tance a hudby do italských Benátek. Vystoupení, které se jmenuje V srdci Benátek, se totiž ponese v duchu romantické projížďky městem lagun, ostrovů a ostrůvků, gondol, masek a karnevalu.

Ukáží choreografii

Tanečnice navíc divákům představí i soutěžní fotografii, kterou se skupina v tomto roce prezentovala na soutěžích o nejlepší taneční skupinu roku Czech Dance Organization na všech úrovních. Nebude chybět ani vystoupení nejmenších tanečnic, které na svou první soutěž teprve čekají a zatím pilně trénují.

Taneční akademie se koná v Kulturním domě ve Veselí nad Lužnicí. V pátek program začne v 17 a v 19.30 hodin, v sobotu v 15.30 a v 18 hodin. Vstupenky v předprodeji lze až do úterý 4. června sehnat ve druhém patře kanceláře kulturního domu.

Ve středu dopoledne jsme kontaktovali Miladu Královou z Tábora. Pětasedmdesátiletá seniorka s o dva roky starším manželem Bohumilem Táborský deník odebírají zhruba deset let.

„Když jsme ještě oba chodili do práce, tak jsme si noviny kupovali normálně v trafice. Nikdy předtím jsme neuvažovali, že bychom si tisk předplatili. Pak jsme ale šli do důchodu, trochu jsme i zpohodlněli, a tak jsme si zařídili předplatné," popisuje cestu k novinám Milada Králová.

Chodí za kulturou

Jak říká, nejvíce ji zajímá dění v Táboře a okolí. „Na politiku si manžel ani já moc nepotrpíme. Spíš nás zajímá všechno okolo, například kde se co staví nového nebo jaká se koná výstava v muzeu," vypravuje dále.

Dodává, že s manželem se rádi účastní kulturního vyžití ve městě. „To víte, sice se všechno zdražuje, ale dokud jsme dva, tak nám na kulturu nějaké peníze zbývají. Rádi navštěvujeme nejen představení v táborském divadle, ale zavítáme i na expozice do Husitského muzea," zmínila dále Milada Králová s tím, že již několik let si užívají naplno všeho, co si dříve nemohli kvůli zaměstnání dopřát.
Poprosila nás proto, abychom se příští týden pozeptali, jakou výstavu či akci plánují v nejbližší době v Husitském muzeu.