Hlásili se do SOŠ pro ochranu a tvorbu životního prostředí. Po prázdninách však usedli do lavic SOŠ ekologické a potravinářské. Veselská „alma mater“ změnila od 1. září svůj název.

„Beztak nám skoro všichni zvykově říkali ekologická škola. Tak jsme tomu nový název přizpůsobili. Je to jako když vydláždíte pěšinku, kterou lidé vyšlapali v trávě,“ vysvětluje pohnutky školy její ředitel Ladislav Honsa.

Další podstatnou změnu pocítí studenti potravinářských oborů. „Určitě si to zaslouží, čekali na to dost dlouho. Osobně mi to nijak nevadilo, ale i pro zaměstnavatele bude asi lepší, když mu přinesete maturitní vysvědčení ze školy, která má potravinářství v názvu,“ míní loňský absolvent oboru analýza potravin Jan Bavlovič.

Nový název je jednodušší, kratší a rozhodně výstižnější. „Bude jednoznačnější pro ty, kteří si vybírají školu podle zaměření. A navíc se teď lépe vejdeme do kolonek,“ směje se ředitel. „Starý název byl poplatný době jejího vzniku, kdy byl vyučován pouze obor ochrana a tvorba životního prostředí. V posledních dvou letech došlo k celé řadě změn v pojetí a obsahu výuky. A především se rozvíjela výuka maturitních potravinářských oborů technologie potravin, analýza potravin,“ dodal.

Škola mění název po 18 letech své existence. Změnu schválili zastupitelé Jihočeského kraje na červnovém zasedání. Během prázdnin byl nový název zapsán ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy do rejstříku škol a školských zařízení.