Vedení města Veselí nad Lužnicí do 30. června odpustí poplatek za užívání tržiště a za využití veřejného prostranství v podobě předzahrádek. Podmínkou je pouze podání formuláře se žádostí, poplatek je odpuštěn. Strážníci městské policie, kteří kontrolují provoz tržiště a dbají na rozestupy stánků a osob, sklízí pochvaly od trhovců.

„Trhovci s farmářskými produkty jsou rádi, že město odpouští poplatky, ptají se na jak dlouhou dobu to bude a ukazují, že dodržují všechna pravidla prodeje,“ potvrdila strážnice Martina Sosnová

Během nouzového stavu a nuceného uzavření provozoven vedení města vyhlásilo již dva podpůrné programy, kterými podpořilo drobné podnikatele. Starosta města Vít Rada potvrdil, že město poskytlo 54 darů. Nyní chystá třetí kolo.

Zastupitelé koncem dubna odsouhlasili v rozpočtu města 400 tisíc korun na třetí podpůrný program. Žadatel musí mít méně než šest zaměstnanců a roční obrat méně než 10 milionů korun. Podmínkou také je, že měl během nouzového stavu uzavřenu provozovnu. Nesmí ani dlužit městu a jeho příspěvkovým organizacím.

Podle provozovatele penzionu a restaurace Michala Štefka není částka 10 tisíc korun spasitelná, ale zájem města ho těší. „Dotaci jsem využil již v podzimním období a nyní budu žádat opět, ale ještě raději bych už chtěl otevřít pro veřejnost,“ sdělil.