Původně vystudovaná kosmetička nyní dálkově studuje obor Praktická sestra na Střední zdravotnické škole v Táboře. „Plním si tak své sny,“ dodala Monika Škrdlová s úsměvem. Díky vzdělání kosmetičky a absolvovanému maskérskému kurzu dokáže vytvořit věrohodná zranění figurantů před cvičeními. „Umím si vyrobit krev, namaskovat otevřené zlomeniny nebo třeba vyhřezlá střeva,“ popsala.

K obnovení místní skupiny ČKK ji inspirovaly dvě události. Jednou byly povodně, které zasáhly Veselí nad Lužnicí v předcházejících letech. Monika Škrdlová tenkrát chtěla přispět ke koordinaci humanitární pomoci a být nápomocná hasičům. „Znám okolí a vím, kde dojde k záplavám nejdříve. Tenkrát tu chyběl koordinátor, který by řekl, že v téhle ulici je třeba to a to,“ zamýšlí se.

Druhým významným momentem pro ni bylo, když pomáhala při autonehodě. „Když jsem k místu nehody přijela, zprvu jsem dostala strach poskytnout první pomoc. Bála jsem se, že raněnému ublížím,“ vzpomíná.

V Červeném kříži Monika Škrdlová absolvovala kurzy první pomoci. „Ty mě nadchly. Myslím si, že umět pomoci je základní dovedností.“ Tato energická žena zároveň zatoužila předávat své znalosti ostatním. A tak uspořádala kurzy první pomoci v rámci veselského ČKK. „Velmi mi pomohla Jana Tesařová, Irena Havelková a Monika Hlasová. Pak se to nabalovalo, a přibývaly další aktivity a akce, které jsme uskutečňovaly. Mám štěstí, že jsem obklopená fajn lidmi, kteří chtějí pomáhat,“ dodala Monika Škrdlová.

Díky tomu vznikly projekty podporující dětský dům v Radeníně nebo dárcovství kostní dřeně. Veselský ČČK nezapomíná ani na místní obyvatele, kteří se ocitli v nouzi. Pomohl tak rodině, která po požáru hájenky v Kajetíně přišla o dítě, nebo ve spolupráci s Diakonií Rolnička ženě, jež onemocněla rakovinou a potřebovala asistenci pro své dva postižené syny.

Členství v ČČK Moniku Škrdlovou naplňuje. „Dělám to proto, že se cítím potřebná a užitečná,“ uzavírá.