Kdo bude starostou Veselí? Takovou otázku si v těchto dnech nepokládají jen občané, ale také zastupitelé. Naposledy se jí zabývali před týdnem.

Dosavadní starosta Jaromír Novák z ČSSD, který od krajských voleb v roce 2012 vykonává zároveň funkci uvolněného krajského radního, už má ve své kariéře jasno, volí krajskou funkci. „Mým posledním dnem, kdy bych měl být v úřadě ve Veselí, je 
31. srpen. Můžeme se dostat 
i k dřívějšímu. Teď projednáváme způsob, jak zvolit nového starostu," uvedl Novák, který je starostou od roku 2006.
Stále zastává názor, že by ve volbě podpořil dosavadního místostarostu Václava Matějů z koaliční TOP 09.
„Nemám důvod své vyjádření měnit," reagoval na otázku Táborského deníku, zda v této záležitosti nenastala na půdě ČSSD změna.

A místostarosta Matějů je na postup připraven. „Pokud by taková nabídka přišla, budu ctít koaliční smlouvu," sdělil již dříve s tím, že se nebude bránit odpovědnosti.
Jaromír Novák oznámil, že se koncem července bude konat mimořádné zastupitelstvo, kde hodlá vyhlásit volby.
„Pokud to z legislativního hlediska nebude možné, tak předpokládám, že se funkce vzdám okamžitě, jak si dočerpám dovolenou," dodal.

„Tohoto starostu jsem měla ráda, bylo na něj spolehnutí a staral se. Snad ten příští bude také takový," přeje si Miriam Kloudová (80) ze Sokolské ulice. Volba hlavy města se teď řídí dle koaliční dohody. Tedy že na post má právo ČSSD, která ve volbách dostala nejvíce hlasů.

Mnoho informací z klubu ČSSD neprosakuje, a tak sdílný moc nebyl ani radní Václav Průcha. „V klubu zatím o volbě nejednáme. Vše bude záviset na koaliční dohodě, tak zvané K15, kde je zastoupeno pět politických stran. Myslím si, že dohodnout se nebude složité. Pokud by se stalo, že se bude měnit koaliční dohoda, budu to plně respektovat," uvedl Václav Průcha.
Táborský deník oslovil také krajského tajemníka ČSSD Karla Vrkoče.
„O chystané volbě starosty ve Veselí nad Lužnicí samozřejmě vím. Vše se ale bude odvíjet od jednání s hejtmanem Jiřím Zimolou jako šéfem ČSSD. Kdy se tak stane, mi není známo," odpověděl Karel Vrkoč.

Měl by se Václav Matějů stát starostou? 

Marie 
Hadravová
zastupitelka, Ženy pro město
Chápu, jak je těžké někoho dosadit rok od dalších voleb, ale nemám k tomu komentář. Veselí ale nabízí spousty nevyužitých možností. Starostou by měl být někdo mladý, plný nápadů a takový, aby dokázal motivovat lidi okolo. Neměl by se obávat vyjádřit svůj názor. Já se prostě nechám překvapit, jak to tady dopadne. Aby město fungovalo, je přece zásluha celého kolektivu, nejen starosty.

Pavel Fejtl
zastupitel, KSČM
Jsem v zastupitelstvu od samého začátku a jasně jsem na minulém jednání vystoupil s mým názorem. Ať už to bylo za pana starosty Nestávala či Hynka, vždy se ctily povolební dohody, a ty by se měly dodržovat i nyní. Takže volby vyhrála ČSSD, a je mi jedno kdo, ale starosta by měl být z této strany, ne z TOP 09.

Hana Blažková
zastupitelka, VV
Stranicky je mi to jedno a osoba pana Matějů mi nevadí. Je znalý s chodem úřadu.

Jaroslav Hejl
radní,
KDU – ČSL
S panem Matějů nemám naprosto žádný problém. Máme tady ve městě rozjetých spousty akcí jako jsou třeba protipovodňová opatření, a on se v tom orientuje. Pakliže si potom ČSSD nominuje místostarostu, je mi to jedno. Celkově pana Matějů podporuji a jako starostu bych ho uvítal.

Karel Zelenka
radní,
SNK – sport pro město
V zásadě podporuji pana místostarostu Matějů. Na rok a dva měsíce nemusí být o politických dohodách ani řeč. Navíc funkce starosty je přece o lidech, ne o politické příslušnosti. Ta by měla jít v tuto chvíli stranou.

Darja Bártová
radní, ODS
Viděla bych ho jako starostu ráda. Nemám s tím doopravdy žádný problém. Sedím s ním na radnici sedm let a je to podle mě velmi pracovitý a zodpovědný člověk. Jako člence ODS by mi pravicový starosta vyhovoval. I s nějakým kolegou z ČSSD bych neměla problém. Navíc se Václav Matějů orientuje v dění ve městě a nemusel by se s problematikou teprve seznamovat.