PÁTEK 21. března

. 20 hodin – Vítání jara v chotovinském hotelu Gold se swingovou kapelou
. 21 hodin – Tarapaca Jazz v táborském klubu Recykle music bar

SOBOTA 22. března

• 7.30 – 10.30 hodin – Pokud sháníte něco do své sbírky, pak určitě nezapomeňte přijít na jarní setkání Jihočeského klubu sběratelů. To se koná v sobotu od 7.30 do 10.30 hodin v táborském Domě armády v Kyjevské ulici . Můžete si tady vyměňovat pohlednice, odznaky, různé etikety, kalendáříky, ale také modely, militárie a další sběratelský materiál.
• 9 hodin – V krátošickém pohostinství se koná 4. turnaj Jihočeské ligy 2014 ve voleném mariáši.
• 9 hodin – Kurz pro pečující v Táboře pořádá Domácí hospic Jordán. Cílem kurzu je poskytnutí podpory a praktických informací pečujícím a těm, kdo se chystají pečovat o svého blízkého v domácím prostředí.
• 10 – 14 hodin – To je čas, kdy se můžete v Housově mlýně v Táboře naučit jezdit na koni.
• 10 hodin – Martin Hojda v táborské knihovně popovídá o tom, jak předcházet bolestem zad, končetin a kloubů.
• 12 hodin – Cyklisté v Jistebnici odstartují sezónu. Program je jako obvykle bohatý. Začne ho vyjížďka na starých kolech a v dobových kostýmech do Cunkova. Zde si cyklisté prohlédnou koňskou farmu a podívají se na výcvik zvířat. Při příznivém počasí bude cyklojízda pokračovat ještě na Javorovou skálu.
• 14 hodin – Tvořivá dílna s Míšou Lískovcovou v RC Radost v Táboře. Děti si vyrobí zvířátka z filcu.
• 15 hodin – Táborský Mufík pořádá jarní slavnost. Odpoledne nebudou chybět písničky, ukázka jarních zvyků a výtvarná dílna.
• 18 hodin – Výtvarník Jan Kunovský a tanečnice Tereza Podařilová v galerii ve Staré radnici v Táboře otevřou výstavu Malíř a tanečnice.

NEDĚLE 23. března

• 8.15 hodin – Vítání jara v Zárybničné Lhotě s klubem turistů. Delší 20km trasa vede z Chýnova, odjezd je v 8.15 hodin, kratší 12km vychází ze Sezimova Ústí. Sraz je v 9.30 u zastávky MHD na náměstí.

FESTIVAL JEDEN SVĚT
Desátý ročník přehlídky dokumentárních filmů o lidských právech pokračuje i o víkendu. V sobotu ve 14. hodin můžete zhlédnout snímek nazvaný O trhu s orgány v Cafe & Gallery MP7 na Žižkově náměstí v Táboře. S návštěvníky bude poté debatovat Martin Kučera – bývalý reprezentant ve vodním pólu, který dvakrát podstoupil transplantaci. V 16 hodin uvidíte v ZŠ Bernarda Bolzana dokument Mých posledních 150 tisíc cigaret. Na stejném místě v 18 hodin  začíná snímek Dál nic a ve 20.30 hodin S chutí do toho.

V neděli festival připravil krátké snímky z celého světa pro děti. Od 14 hodin v Cafe & Gallery MP7 promítají Poslouchej ho, Tanečník Evžen, Láska na smetišti, Navždy hooligan, Leilina melodie a Lotte – srdce pro bezdomovce. Po každém filmu následuje diskuze. Na stejném místě od 17.30 hodin uvidíte projekt Příroda a poslední dny.