„Pokud se nic zásadního nestane, tak by se měnit nic nemělo. Ve vedení města žádné změny neočekáváme, drobné mohou přijít například ve složení rady, vyloučit se to nedá. Už spolu takto spolupracujeme dlouhodoběji," říká vítězný lídr sdružení Nejsme stranou Petr Lintner, který pozici ředitele gymnázia nehodlá opustit.

„Vše bude rozhodnuté 
v listopadu na zasedání zastupitelstva. S výsledkem voleb jsem velmi spokojený a i s výsledkem ostatních stran, se kterými spolupracujeme. Jen volební účast byla o něco málo nižší, než jsem předpokládal," říká starosta Soběslavi Jindřich Bláha.

Jedna změna přeci jen nastala. V roce 2010 kandidoval lídr sdružení nezávislých kandidátů Nejsme stranou ředitel soběslavského gymnázia Petr Lintner za evropské demokraty. Není ale jediný, spolu s ním touto přeměnou prošli i ostatní nově zvolení zastupitelé z Nejsme stranou, 
a to Petr Valeš, Ludmila Zbytovská, Zdeněk Vránek a Pavel Lintner. „Všichni kandidáti jsou nezávislí, bez politické příslušnosti a nepřiklání se ani k jedné straně. Proto se pro letošek vrátili k osvědčenému typu Nejsme stranou," vysvětlila zmocněnkyně seskupení Věra Hanzalová.