Novodvorské ženy, zejména dobrovolné hasičky, ale i další sousedky svou kreativitu nezapřou. Zdobí náves i své domy nejen o Vánocích ale i před Velikonoci a na čarodějnice. Velikonoční výzdobě se podle jedné z nich, Marcely Máchalové, věnují asi od roku 2016. Využívají nejen přírodní materiály, ale i starší nepotřebné věci. Tak letos například vznikli zajíci ze starých jízdních kol nebo květiny z víček od PET lahví.

Slavnostní otevření andělské vesničky Nové Dvory a rozsvícení vánoční stromu se konalo v sobotu 25. listopadu v podvečer.
Do andělské vesničky Nové Dvory dorazila letka v rekordním počtu. Vítaly ji děti

Před devíti lety začali místní s výzdobou pozvolna. „Postupně to přibývalo na intenzitě a letos se to posunulo až do nějakého extrému,“ míní. „Je to až neuvěřitelné, jak to všechny chytlo. Máme tu na stromech tolik vajíček, že se to nedá ani spočítat,“ směje se Marcela Máchalová.

Lidé, co jezdí obdivovat o vánočních svátcích anděly, si zvykli navštěvovat Dvory i na Velikonoce a čarodějnice. „Je to pro nás svým stylem bič, ale na druhou stranu jsme za to moc rádi, že se k nám vracejí lidé nejen pokochat, ale i inspirovat,“ popisuje Máchalová s tím, že na výzdobu lze přispívat do připravené kasičky nebo materiálně. Tedy přivézt s sebou své nazdobené vajíčko a umístit jej na jeden ze stromů. Zanechat lze i zápis v pamětní knize na návsi.

Čarodějnice v Lomu u Tábora 2023.
Čarodějnice v Lomu si otevřely leteckou poštu. Sabat zde mají pojedenácté

Na autobusové zastávce vznikla pro děti veselá tvořivá dílna, příchozí se mimo jiné dozví řadu zajímavostí o tradicích tohoto jarního období, vše je doplněno říkadly, koledami i tematickými obrázky.