Všechny peníze světa by Michaela Boháčová vyměnila za Klárčino zdraví. Rekordních jednačtyřicet tisíc z benefiční akce může alespoň nemocné holčičce ulehčit a zpříjemnit její od narození těžký život.

„Šel jsem dneska z banky a myslel jsem, že muselo dojít k nějaké administrativní chybě. Že si na účet sbírky někdo poslal splátku na barák,“ podělil se o zážitek z včerejšího rána Štěpán Pavlík, předseda sdružení Fest 2004, které už po šest let Velikonoce s Jesusem ve prospěch potřebných pořádá. Pro Klárku se letos podařilo vybrat celých jednačtyřicet tisíc.

Letošní tváří benefice se stala díky hlasování čtenářů Deníku tříletá holčička, která po těžkém a komplikovaném porodu trpí mozkovou obrnou a postižením všech končetin.

Klárčin příběh spustil obrovskou vlnu solidarity, a to i navzdory hospodářské krizi. Včera si Michaela Boháčová převzala z rukou Štěpána Pavlíka 32 tisíc korun, tisícovka musela zůstat na účtu, aby tam po vyúčtování mohlo přijít dalších osm tisíc za dárcovské DMS.

„Kasičky jsme letos kromě Tábora umístili ještě do Chotovin a do Bechyně. Roli sehrála i aktivita samotné maminky, centrum Kaňka, kam Klárka pravidelně dochází na terapie, jako silný mediální partner a v neposlední Táborský deník. Díky němu se celá věc pravidelně dostávala do povědomí veřejnosti,“ shrnula důvody letošního úspěchu Andrea Koblasová, garant projektu.

Za peníze ze sbírky tak bude moci Michaela Boháčová pořídit speciální polohovací sedák i se vším příslušenstvím. A nejspíš zbude i na vytoužený polohovací polštář.
„Taková podpora lidí mě dojala. Sama bych tyto pomůcky Klárce pořídit nemohla. Speciálně bych chtěla poděkovat té paní, která do redakce Táborského deníku přinesla deset tisíc korun,“ neskrývá dojetí Klárčina maminka.

Anonymní dárkyně přinesla peníze po první výzvě. Se slovy „To máte pro tu vaši holčičku“ položila obálku na půlt a odešla. Dalších pět tisíc korun věnoval táborský Lions Klub a tentokrát poprvé využili posílat peníze také přímo na účet sbírky.
„To se v předchozích ročnících nedělo. Lidé přispívali do kasiček nebo posílali DMS,“ podotkl Štěpán Pavlík.

Letos padl i další rekord. V předprodeji se prodala více než jedna třetina všech lístků na Velikonoce s Jesusem. Peníze za prodej vstupenek pokryly náklady spojené s koncertem. Přestože vyšlo jako každoročně Milénium pořadatelům vstříc, uhradit se musela zvuková aparatura, cesťáky kapelám, ale i poplatky OSA, která přestože jde o charitativní akci, neslevila ani korunu.

„Paradoxem je, že lidé poslali tolik peněz ale stát už tolik sociální sféru nepodporuje. Výrazně nižší dotace letos dostala všechna zařízení, ale zejména ta ambulantní, jako je například Kaňka,“ upozornila Andrea Koblasová.

Spolupráce občanského sdružení Fest 2004 s Táborským deníkem se osvědčilo. Letos v září vše začne nanovo. Naši čtenáři se tak znovu budou moci podílet jak na samotných nominacích, tak i na konečném výsledku prostřednictvím hlasování na našich webových stránkách.

taborsky.denik.cz/zpravy_region/pokladnicky-pomohou-rekordni-castkou20100427.html

taborsky.denik.cz/zpravy_region/deset-tisic-od-nezname-darkyne-uz-lezi-v-kasicce.html

taborsky.denik.cz/kultura_region/velikonoce-s-jesusem-pomohou-tentokrat20100402.html

taborsky.denik.cz/zpravy_region/sbirka-pro-klarku-zahajena20100316.html

taborsky.denik.cz/zpravy_region/tvari-velikonoc-s-jesusem-se-stala20100118.html

taborsky.denik.cz/zpravy_region/hleda-se-tvar-charitativni-akce-velikonoce20091207.html