Jak jinak přežít tropické teploty přes 30 stupňů, než se ponořit do vody. Jenže Bechyně i Planá nad Lužnicí v tomto směru zaspaly. Na otevření koupaliště lidé dosud čekají.

„Už se to ale rýsuje, bohužel předchozí špatné počasí nás zdrželo v přípravě bazénu na sezonu. Museli jsme například vyměnit některé kachlíčky. Teď už ale napouštíme vodu,“ zdůvodnil jednatel Bytenesu Miroslav Král.
Po víkendu zadají zpracovat rozbor vody a ke konci příštího týdne by se už lidé mohli přijít vykoupat.

Také Plánští musejí vydržet do poloviny příštího týdne. V sobotu se sice ve sportovním areálu u Lužnice koná vodnický den, ale nádrž ke koupání ještě není zcela plná.
Oproti loňskému roku, kdy měl areál premiéru, tu koupající objeví několik změn.

„Celý areál je oplocený, plotem je vymezený i soukromý pozemek, na kterém už tedy lidé nebudou moct ležet. Rozšířili jsme chodníky a na hřiště instalovali nižší mantinely. Také jsme opravili všechno rozbité zařízení,“ informoval starosta Jiří Šimánek.

Nejzásadnější změnou je však zavedení vstupného. Město tak předpokládá, že „přespolních“ už nebude takové množství jako loni. „Celý areál také po celou otvírací dobu nově dozoruje správce,“ dodal starosta. Tento krok má zařízení chránit před neukázněnými návštěvníky.

Poslední sezona?

Tábor naskočil hned, jakmile se slunce vyšplhalo ke skutečným letním teplotám. Lidé si venkovního bazénu s atrakcemi užívají od minulého víkendu. Bazén byl na sezonu připraven již 1. května.

„Jsem na mateřské, takže jakmile otevřeli, hned jsem sbalila děti a jsme tady. Je tu víc zábavy než na Jordánu,“ říká maminka dvou malých dětí Kristýna Michalová.
Přestože Sokolská plovárna u Jordánu se chystá na svou derniéru, vše funguje jako loni a dokonce i něco navíc.
„Zároveň s venkovním bazénem běží provoz i ve vnitřním. Ten má běžnou otvírací dobu, zatímco venkovní začíná ve 12 hodin a končí v šest,“ uvedl k provozu bazénů šéf Tělovýchovných zařízení města Tábora Michal Véle.

Letos navíc dostal na starost i plovárnu na Jordánu, které se oproti původnímu očekávání odsunulo uzavření před bagrováním.
„Derniéru plánujeme na čtvrtého září, to se s Jordánem rozloučíme,“ naznačil Michal Véle s tím, že podoba rozlučky zatím ještě nemá přesnou podobu.
Přesto u Jordánu funguje občerstvení a zprovozněny jsou nově dokonce i brouzdaliště pro děti a sprchy.


Plno lidí už denně míří také k nádrži v Chýnově, kde také nenechali nic náhodě a zařízení připravili již v květnu.
„Vše je tady při starém, to znamená, že ani letos jsme vstupné nezavedli,“ vzkazuje zájemcům tajemník radnice Václav Zadražil.
Ceny nezměnili ani v Bechyni. Rodina s dvěma dětmi do 15 let zaplatí za celodenní vstup 110 korun. Ceny se pak mění podle výšky osoby, do 140 centimetrů stojí lístek 30 korun, pro dospělého o deset korun víc.

V Plané zavedli pro mimoplánské 50 korun, od 14 hodin 25 Kč, dítě vždy platí polovinu. Permanentka na 14 vstupů vyjde na 550 dospělého a 300 korun za dítě.

„Místním na matrice prodáváme celoroční vstupenku za 150 korun a dětem od šesti do patnácti let za 75 korun. Pokud si bude někdo chtít koupit jednorázové vstupné, vyjde ho na padesát korun jako cizího,“ uvedl k cenám starosta Jiří Šimánek.
Do táborského venkovního bazénu je třeba počítat se vstupným 65 korun pro osobu větší než 140 centimetrů. Menším na celý den stačí 35 korun. Provoz je nyní od 12 do 18 hodin, od prvního července se doba prodlouží a zařízení připraví zvýhodněné rodinné vstupné. Po 16. hodině nyní zaplatíte 50, respektive 30 Kč.

Pokud nepřeje počasí, je k mání vnitřní bazén. Tady stojí hodina 45 korun a každých dalších patnáct minut pět korun navíc. Děti s postavou do 140 centimetrů platí 25 korun za hodinu, přičemž příplatky za další čas jsou stejné.