PÁTEK

*18 hodin, Veselí nad Lužnicí
Ve městě začaly dvoudenní slavnosti, v 18 hodin si nenechte ujít jízdu z kopce na čemkoli  ani skupiny Buty a Rodinný klenoty

*17 hodin, Tábor
Můžete být svědky souboje mužů ve vrhu koulí, což je první disciplína mistrovství republiky, které se na stadionu Míru uskuteční v sobotu a neděli. Zahajovací závod se ale dnes odehraje na Žižkově náměstí, kde uvidíte i přímý přenost z fotbalu a koncert tria Inflagranti s Pepou Vojtkem

SOBOTA 18. ČERVNA

* 8 hodin, Planá nad Lužnicí
V Plané se dnes koná hned několik akcí. Jako první začíná od 8 hodin pochod a běh po březích řeky nazvaný CikCak po mostech přes Lužnici. Start je v 9 hodin ve sportovním areálu za řekou.
Druhý ročník přehlídky veteránů s titulem Křížem krážem kolem Plané odstartuje v 9 hodin na Bartoňově louce za sportovním centrem. Po projížďce městem se veteráni vydají do Pořežan a Tábora, jejich návrat je očekáván cca v 16 hodin.
Ve sportovním centru za řekou a na hladině Lužnice začíná ve 13 hodin Vodnický den aneb Planá sobě. Den všech dobrovolníků v Plané přinese zábavné programy, hry pro děti i dospělé, od 17.30 hodin vystoupí skupina Maxim Turbulenc a v 19 hodin vypukne zábava se skupinou Midi Band.

* 10 hodin, Veselí nad Lužnicí
Druhým dnem pokračují ve městě místní Veselské slavnosti. Dnes na hlavní scéně uvidíte a uslyšíte od 12.30 hodin dechovou Malou kapelu Pavla Havlíka, Maxim Turbulenc, latinskoamerické Mezcla Orquesta, Thoma Artwaye, skupiny Děda Mládek Illegal Band, UDG a Quartett Karla Pixy, to vše za moderátorského přispění Jana Antonína Duchoslava. Chybět nebude tradiční ohňostroj a dětská dílna.
V parku za kulturním domem postupně od 10 hodin uvidíte šermířské ležení veselských bojovníků, budou připraveny soutěže a testy členek ČČK včetně oblíbeného malování na obličej, uslyšíte muzikanty Jamese Harriese (UK), Teepee i Kajbar Kabaret, v 18 hodin na Lužnici opět pojedou netradiční plavidla.
U Hokejky budou v době od 10 do 17.30 hodin nachystány soutěže o největšího jedlíka jahodových knedlíků, o nejrychleji vypité pivo, soutěže s kulinářskou tématikou, hudba v podání volných hudebních sdružení, kapel i sólistů z Jižních Čech, nebudou chybět ukázky techniky místních dobrovolných hasičů.
V areálu TJ Lokomotiva se odehraje od 13 hodin charitativní fotbalové utkání, ve kterém proti sobě nastoupí Veselské hasičky a Fafl tým,
Pohádky pro děti bude možné shlédnout od 11 a 15.30 hodin v malém sále kulturního domu.
Na dnešek jsou také připraveny prohlídky školního minipivovaru SOŠEP. Konají se ve 14, 15, 16 a v 17 hodin. Vstup je zdarma.

* 11 hodin, Borotín
Borotínští budou o víkendu hostit přátele z moravského Borotína. Bohatý sobotní program završí od 19 hodin společným posezením ve dvoře statku, kde jim k tanci i poslechu zahraje skupina Princip.
V neděli čeká moravské hosty procházka obcí s návštěvou místního zahradnictví a kozí farmy. Rozloučení nastane ve 14.30 hodin v hostinci U Kostela.

* 14 hodin, Soběslav
V kempu Plovárna pořádá Dobrovolnické centrum Diakonie Rolnička multikulturní festival Dobrovol. Odpolední program začne ve 14 hodin a bude plný zábavy pro děti mladšího, ale i dospělého věku. Těšte se na přestavení Divadla Karromato Dřevěný Cirkus, vystoupení taneční skupiny Hlex, divadelní představení Červená karkulka v podání klientů Rolničky. Můžete si dát něco k snědku a podívat se, jak vaří Martin Škoda nebo si nechat udělat festivalový účes od kadeřníka Tomáše Spaderny. Dále si můžete vyzkoušet bodyzorbing, slackline a spoustu dalších atrakcí, můžete se zapojit se do soutěží pro celé rodiny a dokonce něco vyhrát v bohaté tombole.
Večerní program si užijí všechny generace. Na pódiu se od 17 hodin představí kapely Vees, Gingerhead, Circus Problem, Vryt, Umajam, Pátrači, Marek Dusil Blend, Brothers in basic. Jako další doprovodný program uvidíte například bmx show a fire show. Vstupné od 14 hodin 70 Kč, od 17 hodin 90 Kč. Rodinné vstupné zvýhodněné.

* 15.30 hodin, Želeč
Muzeum a obrazárna Špejchar zve na koncert skupiny The Three Rivers Concert Band z USA. Začátek je v 15.30 hodin.

* 19 hodin Bechyně
V klášterní zahradě se od 19 hodin uskuteční hudební festival Duhafest. Zahrají kapely Fylozofy Jam, Žlutý Fijalky, Vagyny Dy Praga, Monotonic Stereotype, DJ Mushroom. Vstupné činí 50 Kč.

* 19 hodin, Tábor
V rámci přípravy mladých umělců z jedenadvaceti zemí světa pro pražský festival Prague Summer Nights se od 19 hodin představí v Divadle Oskara Nedbala symfonický orchestr o 42 hráčích. Vstupné pro předplatitele DON zdarma, ostatní zaplatí 90 Kč.

NEDĚLE 19. ČERVNA

* 8 hodin, 
Autokemp Knížecí rybník
Dračí lodě jsou zábavné závody pro širokou veřejnost na otevřené prodloužené ozdobené kanoi s dračí hlavou dlouhé 12,5 metru. Soutěžit budou dvaceti členné posádky s kormidelníkem a bubeníkem. Prezence a trénink je od 8 do 10 hodin, start je v 10.30 hodin. Na vyhlášení výsledků si musíte počkat do 16.30 hodin. (pec)