Příjemné jarní teploty, které se dotýkají téměř dvaceti stupňů, si užijeme ještě dnes a ve středu. Nejtepleji bude v tomto týdnu podle meteorologů právě ve středu, kdy se studený jarní vzduch nejvíce prohřeje. 

 „Předpovídáme pro jižní Čechy až devatenáct stupňů Celsia,“ uvedla českobudějovická meteoroložka Svatava Křivancová. Pro jasný či polojasný dnešek má být teplotní maximum o stupínek nižší. V noci na dnešek se na některých místech očekávaly lehké mrazíky do minus dvou stupňů Celsia. Souvisí to s tlakovou výší se středem nad Britskými ostrovy a Severním mořem. Pranostika říká: Jaké počasí bude na sv. Ruprechta, tedy dnes, takové bude i v červenci.
 Od čtvrtka se začne ráz počasí postupně měnit, ze severu Evropy přijde studená fronta, za níž se začne také 
v Jihočeském kraji ochlazovat. Během čtvrtka přibude oblačnosti, místy se objeví déšť nebo přeháňky. Meteorologické předpovědi hovoří 
v souvislosti s koncem týdne dokonce o sněžení. Týká se to i jihu Čech?
 „Je to ještě moc daleko, ale podle současných modelů by se sněžení mohlo týkat i nižších poloh nejspíše v neděli,“ uvedla Svatava Křivancová, podle níž jsou podobné zimní epizody v jarním období naštěstí krátké. Za touto epizodou se začne v příštím týdnu zase oteplovat.