Se svým milovaným Béďou Kozím Bobkem (Bolkem Polívkou) projdou příběhem, který už jim dávno předtím napsaly hvězdy. Film pro všechny, kteří dokážou číst ze psích očí, ale i pro ty, kteří to zatím neumějí anebo nevěří, že je to možné, se už chystá. Kořeny má Gump také v jihočeském Táboře, a tak vám přinášíme podrobnosti k pokračování jeho filmového života.

Film Gump - pes, který naučil lidi žít vidělo v kinech více než 200 tisíc diváků, právě proto se příběh toulavého psa z Tábora od spisovatele Filipa Rožka dočkal pokračování. Děj druhého dílu navazuje na první snímek a diváci se mohou těšit na hlavní hrdiny v podání herců, jako je Bolek Polívka, Richard Krajčo nebo Karel Roden. Režisér F. A. Brabec ale do pokračování obsadil i nové tváře, které v prvním díle nehrály. Mimo jiné oblíbený komik Štěpán Kozub.

Příběh prasečího hrdiny

Volné pokračování filmu Gump - Pes, který naučil lidi žít bude plné dalších zvířátek. Informovala o tom produkční Helena Váňová. Jedním z nich je tříleté göttingenské prasátko Princ. Dojemný je i jeho skutečný životní příběh. "Člověk, který si ho pořídil, se musel z domu se zahradou odstěhovat do bytu. Tam ale Princ už nemohl. A tak skončil v zahradní chatce kousek od Prahy, kam za ním majitel jezdil jenom o víkendu. Jednou asi zakručelo sousedovi odvedle v břiše natolik, že se rozhodl Prince ukrást a sníst. Ale Princ se nedal, o svůj život zabojoval a utekl do lesa," přibližuje.

Hudba, tanec, dobročinný jarmark malovaných kamínků, dílničky i putování za tajenkou historickým centrem Tábora. To byla nedělní oslava 25. narozenin Rodinného centra Radost na Žižkově náměstí.
Centrum Radost slavilo čtvrtstoletí. Do Tábora dorazily desítky gratulantů
Natáčení filmu Gump: Pes, který naučil lidi žít v Táboře v červenci 2020.
Gumpův příběh lze vidět už na Netflixu. Podívejte se, jak se natáčelo v Táboře

Následující ráno jela kolem Radka Formanová, cvičitelka psů a zvířecí záchranářka. Když uviděla Prince, jak jí u cesty vysypané zrní, naložila ho do auta a jeho fotku dala na Psího detektiva. "Po několika dnech se ozval Princův původní majitel a vyprávěl jí příběh z místní hospody, že se Prince chystal jeden ze sousedů sníst a on mu utekl. Pán se z obavy o Princovu bezpečnost s Radkou dohodl, že už u ní prasátko zůstane. Od té doby dělá radost nejen jí, ale občas jezdí jako terapeut do domovů seniorů," vysvětluje Helena Váňová.

První kolega s rypáčkem

Princ si ve filmu podle Váňové zahraje epizodní roli s hercem Richardem Krajčem a samozřejmě i se psem Gumpem. "Přiznám se, že s takovým prasátkem jsem ještě na place nebyl”, prozradil Richard Krajčo, který se s prasátkem docela rychle spřátelil. Dokonce si vyrazili na malou procházku, z níž vám přinášíme fotografie.

Po dvou promítáních Gumpa zařadilo letní kino v Sezimově Ústí i třetí reprízu. Přijel hlavní hrdina, režisér i spisovatel.
Gump se zúčastnil promítání svého příběhu. Obecenstvo si poplakalo dojetím
První kostýmové zkoušky na film Gump 2.
Pes Gump spojil Richarda Krajča a Štěpána Kozuba, druhý díl se chystá

Ve dvojce se kromě pejsků a zmiňovaného prasátka objeví také poník, který ještě nemá jméno, kocour Chlupík a mnoho dalších. Na rozdíl od prvního snímku má být děj více pozitivní.

Film Gump 2 se v kinech objeví až v příštím roce na jaře, před Vánocemi se už ale můžete začíst do pokračování Gumpova příběhu ve stejnojmenné knize a poslechnout si audioknihu, kterou coby hlas Gumpa namluvil herec Ivan Trojan.