Kdo si nepospíší, bude stát na lístek frontu, která si nezadá se socialistickou ze zeleniny. V předprodeji navíc ušetříte třicet korun.

Vstupenky na letošní ročník Táborských setkání jsou o dvacet korun dražší. V obou infocentrech ji koupíte na celý program za 170 korun, zlevněnou za 90 korun. Na místě ale za 100 a dvě stě.
Také rozpočet oproti loňsku o něco poskočil. Letos dosáhne na částku pěti milionů. Jak uvedla šéfka odboru kultury Lenka Horejsková, pro táborskou pokladnu to ale neznamená ani korunu navíc.

„Byť v provopočátcích byla představa, že se o výdaje rovným dílem postarají prodej vstupenek, rozpočet města a sponzoři, dnes je situace taková, že město z nákladů hradí jen desetinu. Ta představuje částku půl milionu,“ upřesnila k financování.
Vyšší finanční zátěž si menším dílem připisuje stále se rozšiřující program, ale daleko větším zajištění bezpečnosti účastníků.

„Čím dál tím víc nás stojí bezpečnost, dopravní opatření a další záležitosti, které jsou nutné pro komfort návštěvníka. Například je třeba posílit ochranku, také je třeba víc mobilních toalet a další. V těchto položkách rozpočet nejvíc naskakuje,“ vysvětlila Lenka Horejsková.
Festival jako už pojedenácté uvede běh Starým městem. První běžci se postaví na start ve středu v 16 hodin. Hlavní závod dospělých má start o dvě hodiny později. Loni se do ulic Starého města rozběhlo celkem 314 lidí.

Tým lidí z odboru kultury, Sdružení Housův mlýn a agentury A.R.G.O. opět sestavil program, který uspokojí každého návštěvníka. Pamatováno je na děti, mladé i starší příznivce festivalu.
„Všem za přípravu festivalu moc děkuju, ono to vypadá, že se jen obvolají agentury a zajistí program, ale té práce kolem je strašně moc. A vlastně se s přípravou dalšího ročníku začne ještě teď na podzim. Takže mají můj velký dík,“ vzkazuje realizačnímu týmu starostka Hana Randová.

Tábor si letos připomíná 590. výročí svého založení. Ani na tuto historickou událost setkání nemohou zapomenout. Slavný letopočet – rok 1420 připomene páteční projekce, kterou doprovodí laserová show a také recitace Marka Ebena.

Kosmetickou změnu zaznamenaly i hry na Housově mlýně, kdy své týmy kromě hasičů a strážníků postaví také radnice a zástupci místních základních škol.

Vstupné: V předprodeji v informačním centru na nádraží ČD a na Žižkově náměstí – 170/90 Kč
na místě – 200/100 Kč
Výběr z programu: Po pátečním průvodu zahraje na hlavním podiu Hradišťan a dále táborský Swing Band. V sobotu večer Kamil Střihavka, Divokej Bill a Petr Kolář. Nedělní 17. hodina je vymezena pro Davida Kollera a jeho Band.