Táborské Vánoce v pátek začaly i za doprovodu obřích andělů. Ti bavili děti i dospělé. Nechyběl ani stánek s vánočním punčem či čajem, které zájemců rozdávali sami radní. Starosta Štěpán Pavlík oplýval optimismem a poděkoval všem, kteří přišli sdílet tuto radostnou událost společně.

„Čeká nás jedno z nejhezčích období roku, počínající advent, čas plný lásky a naděje. Mám radost, že letos jsme kromě skvělých muzikantů objednali nevědomky i to kouzlo počasí, které se moc ovlivnit nedá,“ podotkl s tím, že sníh k Vánocům neodmyslitelně patří.

Vánoční strom pro město Tábor v pondělí 27. listopadu dorazil z Hodušína na místo určení na Žižkovo náměstí.
Do Tábora doputoval vánoční strom. Letos je to patnáctimetrový smrk z Hodušína

„Prosím najděme to světlo v nás po čas adventu a mysleme i na ty, co nemají tolik štěstí. Přál bych naší společnosti, abychom si uměli nelhat, abychom byli upřímní, říkali si pravdu a chovali se čestně,“ řekl starosta.

Přijede peklo i velbloudi

Vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Radka Šimková pozvala přítomné na další akce a prozradila některé detaily. „V úterý 5. prosince se můžete těšit na táborské Čertoviny, kdy náměstí zahalíme do tmy, ohňů a přijede samo pekelné veličenstvo. Za hodnými dětmi přiletí andělé s nadílkou,“ prozradila Radka Šimková. Příští sobotu a neděli se konají adventní trhy na náměstí. „Budete si moci vyrábět a vyzkoušet řadu tradičních vánočních zvyků, nebudou chybět kapely a přijedou například i živí velbloudi,“ naznačila.

Vánoce na Táborsku. Ilustrační foto.
Vánoce na Táborsku budou bohaté na zážitky. Města chystají pestré programy

Děti mohly na akci navštívit také Andělskou poštovnu a Dejmorův pekelnej ouřad, dokonce se tvořily fronty zájemců. Tábor má pestrý program i na následující tři adventní víkendy.

Betlémské světlo se bude v Táboře rozdávat v sobotu 23. prosince. Na Štědrý den pak lze navštívit také půlnoční mši v Děkanském kostele, druhá se koná v kostele Sv. Filipa a Jakuba, nebude chybět ani vánoční vytrubování.

V pátek se kromě okresního města rozzářily vánoční symboly také v Chýnově a Sezimově Ústí.

Vánoce na Táborsku – rozsvěcení stromečků

Jistebnice 2. 12. od 17 hodin

Veselí nad Lužnicí 2. 12. od 14 do 17 hodin

Planá nad Lužnicí 2. 12. od 15 hodin

Mladá Vožice 3. 12. od 16 hodin

Soběslav 3. 12. od 10:30 do 18 hodin

Bechyně 3. 12. od 13 do 17 hodin

Vánoce, Vánoce přicházejíZdroj: Deník/ Redakce

Chystáte také adventní program? Dejte nám vědět, pište, posílejte fotky i videa na adresu jihoceske.vanoce@denik.cz